Očekávaný nárůst využití DEx se nekoná? Objem obchodů na Coinbase překonává Uniswap

burzy, podnikatel, trhy, grafy, trading, trader

Objem obchodů digitálních aktiv kryptoměnové burzy Coinbase letos překonal oblíbenou decentralizovanou kryptoburzovní platformu Uniswap.

 

Coinbase delistuje stablecoin Binance USD (BUSD) s tím, že nesplňuje standardy kótování

 

Coinbase překonává Uniswap

V porovnání objemů obchodování Coinbase a Uniswap má i letos navrch Coinbase. Vyplývá to ze zprávy kryptodatové firmy Kaiko.

Očekávání velké migrace uživatelů z centralizovanýh platforem se tak nenaplnilo. K jeho zesílení významně přispěl pád FTX.

 

Důvodů takových dat může být několik. Uživatelé mohou preferovat uživatelsky přívětivější prostředí centralizovaných burz.

K pátku dosáhly objemy obchodů pro Coinbase více než 185 miliard dolarů, což je téměř dvojnásobek 93 miliard dolarů na Uniswapu, uvádí Kaiko. V jednom okamžiku v roce 2022 byly příslušné objemy obou burz téměř stejné.

Pokud bychom měli být fér, srovnání Coinbase a Uniswap nemusí být zcela směrodatné. Našli bychom totiž velké rozdíly mezi oběma platformama.

Zatímco Uniswap je zaměřena na pokročilejší uživatele Etherea a blockchainů několika dalších altcoinů, Coinbase je stále považována za hlavní vstupní bránu do kryptoměn, včetně Bitcoinu.

Obě platformy se spíše doplňují, než aby byly mezi sebou v přímé konkurenční pozici.

Conor Ryder, výzkumný analytik společnosti Kaiko, uvedl, že výzvy k přechodu na DEX vypadají „trochu předčasně.“ Centralizované burzy (CEX) stále hrají klíčovou roli při integraci průměrného investora.

Průměrného investora pravděpodobně stále odrazuje horší uživatelská zkušenost na některých z těchto DEXů ve srovnání s přímočařejšími zkušenostmi na CEXech, uvedl Ryder. Myslím, že CEX budou vždy nezbytnou součástí směnného prostředí, ať se nám to líbí nebo ne.

V podobném duchu hovořil také Lucas Outumuro, vedoucí výzkumu v blockchainové analytické firmě IntoTheBlock.

Outumuro uvedl:

Přihlášení na Coinbase je mnohem podobnější tomu, na co jsou lidé zvyklí u jiných technologických nebo finančních platforem, zatímco vstup do Uniswapu je úplně jiný postup. Adopce tak trvá o něco déle, protože noví uživatelé se mohou cítit zastrašeni.

Advertisement

 

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Krypto Online Svet | Jak obchodovat na Uniswap DeX pomocí peněženky Metamask

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.