Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pozdvižení se Nekoná – “Satoshi” prý Svěřil Notebook s 980 Tisíci Bitcoiny do Opravny a Ztratil HDD?!

Ačkoli tato zpráva přitáhla pozornost všech světových i domácích médií a fanoušků kryptoměn, nepřinesla žádný důkaz. Bez důkazů a s pouhou historkou o notebooku v opravně si samozvaný Satoshi důvěru komunity většinou nezískal.

Notebook s 980 tisíci Bitcoiny prý “Satoshi” odevzdal opravářům

S neobvyklým vysvětlením přišel samozvaný tvůrce Bitcoinu, o jehož první “povídce” jsme vás již informovali včera. Tvrdí, že notebook obsahující téměř milion Bitcoinů svěřil opraváři k opravě. K tomu ho vedlo údajné uspokojení s šifrováním vojenské úrovně a zabezpečením heslem.” Klidně tak údajně tento počítáč i s jeho vzácným obsahem na pevném disku odnesl do opravny, protože měl technické potíže. Když opravna dokončila svou práci, mělo již zařízení nový HDD a starý asi skončil někde odpadcích. Zřejmě neměl ani žádnou zálohu, ostatně, zde jsou jeho slova:

„Všechno bylo na tom pevném disku! Bylo tam šifrování vojenské úrovně a chránění heslem, takže jsem byl až arogantně příliš přesvědčen, že technici nemohli mít přístup k mým datům na HDD. Proto jsem nechal HDD uvnitř notebooku a nevyndal jsem to. Notebook se vrátil o pár dní později kurýrem a obsahoval nový HDD. A bitcoiny samozřejmě neexistovaly!“

„…Když se ohlédnu zpět, měl jsem provést některé základní kontroly HDD, když obrazovka zhasla? Ano. Jak může velmi chytrý člověk, zakladatel Bitcoinu, udělat tak hloupou a nákladnou chybu?”

Muž odhalil své jméno již ve druhé části, která byla, navzdory původním plánům na tři díly, zároveň poslední. Říká, že je z Pákistánu, bydlí ve Velké Británii a nikdy nebydlel v USA. „Vystudoval jsem Al-Khair University v Pákistánu. Absolvoval jsem online kurzy od Yale ve finančním managementu, přes Duke v behaviorálním financování, až po University of California California-Irvine v řízení projektů,”

uvádí samozvaný Satoshi a pokračuje:

„Jmenuji se Bilal Khalid. Toto jméno jsem použil k registraci doménového jména theBCCI.net dne 18. listopadu 2008. Od té doby jsem změnil své zákonné jméno a příjmení na James Caan. Aktualizoval jsem své jméno při registraci domény theBCCI.net, protože takovou změnu může provést pouze vlastník domény. Je však nemožné, aby někdo změnil samotné doménové jméno nebo datum, kdy byla zaregistrována.”

Místo pádných důkazu muž hovoří o tom, že se prokáže tím, že vylepší Bitcoin. Obvykle ponecháváme NEWS bez osobních názorů, ale v tomto případě mi dovolte udělat výjimku. Osobně tento dovětek, i přes poutavý příběh, vnímám spíš jako potenciální hrozbu pro Bitcoin, než jako něco pozitivního. Identita Satoshiho je nadále neznámá, resp. nikdo ze samozvaných zakladatelů svá tvrzení nepodložil. Ale vy si samozřejmě utvořte vlastní názor. Není našim cílem, říkat vám, co si máte myslet. NEWS mají pouze informovat o čerstvých novinkách z kryptosvěta, co si z toho odnesete je čistě na vás..

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://satoshinrh.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *