Propad Bitcoinu na 36,5 tis. $ pravděpodobně nemá zásadní význam pro cyklus

Propad, likvidace, longy, bitmex, bitcoin, trading

Bitcoin se propadal v rámci covidové paniky a nyní se zřejmě propadá kvůli geopolitické krizi, k jejímž příznakům patří situace na Ukrajině. Z dlouhodobého pohledu pak aktuální propad není nijak významný.

Propad Bitcoinu a pravděpodobnost bear marketu

Bitcoin nadále konsoliduje v rámci neobvykle širokého pásma mezi cca 30 a 69 tisíci dolarů. Nyní se cena BTC nachází v blízkosti spodní strany tohoto kanálu, což pochopitelně nahrává medvědím náladám.

Mezi fundamentální vlivy patří mimořádně vážné problémy, jako je hrozba války na území Evropy, největší inflace za několik desetiletí a v neposlední řadě také strach z návratu koronaviru v nové mutaci. Akciové trhy pak vykazují známky přehřátí a případná panika spojená s propady může mít rovněž dopad i na kryptotrhy.

Aktuální situace se jeví tak, že máme 50% šanci na propad a vstup do bear marketu a zbylých 50 % připadá na pokračování konsolidace v širokém pásmu s případnou možností průrazu nad. Jinými slovy, možnost, že nejhorší panika a propady nás teprve čekají, tu samozřejmě je a i s touto možností musí zodpovědní investoři a hodleři počítat.

Nic se nemění

Strategie, rozvážnost a trpělivost, to jsou z pohledu hodlera nejdůležitější kvality v každé fázi cyklu, do jaké se trh v průběhu času dostává. Současný propad nic nemění na těchto zásadách, a navíc nepřeklápí trh s Bitcoinem ani do bull marketu, ani do dlouhodobého bear marketu. Zatím jsme skutečně na pomyslné misce vah.

Na místě je jak zmíněná trpělivost, tak i rozvážnost v tom, abychom se nenechali strhnout během týdne dvakrát do bullish a třikrát do bearish nálady podle krátkodobých pohybů BTC. Pokud jde o zmíněnou strategii, tomuto tématu jsme se samozřejmě věnovali v samostatném článku.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Závěr

V aktuální situaci je jakákoli analýza grafu BTC prakticky zbytečná. Na trhy má negativní

Advertisement
vliv celá řada negativních fundamentů a poslední dva roky přinesly hned několik nečekaných výprodejů v důsledku tzv. černých labutí.

Bitcoin se mezitím drží v širokém rozsahu, který zatím můžeme považovat za konsolidační pásmo (30k $ – 69k $). Bez ohledu na krátkodobé výkyvy a emoce nyní existuje cca 50% šance na bear market a 50% šance na to, že se trh opět odrazí směrem k předešlým maximům.

Investice do kryptoměn představují riziko ztráty. Případnou ztrátu nese každý sám za sebe a nelze ji přenést na KryptoHodler.cz

Celebrity čelí žalobě za SafeMoon pump-and-dump a zavádějící propagace

Obavy z invaze Ruska a propadající BTC; SEC pod tlakem na ETF; Fiat „going to zero:” Zprávy týdne

Biden příští týden vydá výkonný příkaz ke kryptoměnám a CBDC

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.