Rubl padá; Anonymous v kyberválce s Ruskem; První robot hodler: Zprávy týdne

Anonymous

Pravidelné Zprávy týdne dnes vycházejí za zdaleka nejvážnější geopolitické situace od spuštění hodlerského webu před třemi lety. EU i Spojené státy usilují o izolování na Ukrajinu útočící vlády Ruska od globální ekonomiky za pomoci odstřihnutí ruských bank od platebního systému SWIFT.

Rubl padá

Stablecoin podložený dolarem USDT zaznamenal nové ATH oproti rublu, Ten již spadl asi o 30 % v důsledku sankcí schválených západem za vojenský útok na Ukrajinu. Hovoří se přitom až o možné hyperinflaci rublu. Ruská centrální banka jako okamžité protiopatření proti rostoucí inflaci své fiat měny zdvojnásobila v pondělí klíčové úrokové sazby z 9,5 % na 20 %. Ruská akciová burza se v pondělí nakonec vůbec neotevřela.

Došlo k odstranění ruských bank ze systému zasílání zpráv Společnosti pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci (SWIFT). EU také ochromí aktiva ruské centrální banky. „To zmrazí její transakce. A znemožní centrální bance zlikvidovat její aktiva, uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen.

Graf ukazuje prudký nárůst hodnoty USDT v rublech. Zdroj: Coingecko.com

Dopad sankcí bude citelný i pro řadové Rusy, kteří vůbec nemusí válku na Ukrajině schvalovat. Na Twitteru se šířily videa z Moskvy, kde lidé od pondělného rána čekali na hotovost. Dolary už nebyly, uvedli někteří. Nicméně svět doufá, že by opatření mohla přispět k tlaku lidí, včetně ruských oligarchů, na Putinův režim, aby se umoudřil a zastavil válku na Ukrajině. Lze přitom očekávat, že po odvolání invaze na Ukrajinu by světoví leadeři souhlasili se zrušením sankcí namířených proti Rusku.

Anonymous v kyberválce s Ruskem

Skupina Anonymous vyzvala k zastavení invaze na Ukrajině. Když ruská vláda svou invazi nestáhla, prostřednictvím účtu @YourAnonOne oznámili vyhlášení kybernetické války. Podle oznámení stejného účtu ze čtvrtka:

„Skupina Anonymous je oficiálně v kybernetické válce proti ruské vládě.”

V uplynulých dnech následovalo vypnutí několika ruských vládních webů pomocí DDoS útoků. Uvádí se, že šlo mimo jiné o oficiální stránky Kremlu a ruského ministerstva obrany. Skupina dále uvedla, že se nabourali do databáze ministerstva obrany. Kromě toho usilují o prolomení lživé propagandy ruské vlády přímo v Rusku.

„Ruské státní televizní kanály byly hacknuty Anonymous, aby vysílaly pravdu o tom, co se děje na Ukrajině,”

Advertisement
uvedli v sobotu.

Mezi předchozí cíle Anonymous v minulosti patřila CIA, Scientologická církev či Islámský stát.

Zajímavostí je, že Elon Musk nyní poskytuje Ukrajině satelitní přístup k internetu prostřednictvím svých satelitů Starlink.

Kryptohodler není neutrální ohledně války na Ukrajině

První robot hodler

Bitcoiner Tiago Vasconcelos postavil obchodního bota s umělou inteligencí, který by mu pomohl nashromáždit více bitcoinů a otestovat jeho kódovací schopnosti. Místo obchodování bot rychle dospěl k závěru, že nejlepší způsob, jak obchodovat s bitcoiny, je koupit a držet.

„Cílem je, aby robot dosáhl nejvyššího možného skóre a cvičení spočívá v tom, že provede tisíce/miliony pokusů na této sadě dat a vytvoří si “mentální“ cestu, kdy je nejlepší koupit, nejlépe prodat atd. […]  Nakonec bot dojde k závěru, že nejlepším krokem je koupit co nejdříve a nikdy neprodat!“

 

Kvůli sankcím může Rusko zabavit lidem vklady. Chystá zákaz peer-to-peer kryptotransakcí

Ukrajina dostala dary v kryptoměnách v hodnotě přes 17 mil. dolarů

Zakladatelé BitMEXu se přiznali. Za chybějící KYC mohou dostat 6 až 12 měsíců vězení

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.