Zakladatelé BitMEXu se přiznali. Za chybějící KYC mohou dostat 6 až 12 měsíců vězení

BitMEX

Spoluzakladatelé se přiznali k vině a nyní věří v mírnější tresty za pochybení ve vedení kryptoburzy BitMEX. Přiznání bylo úřady zveřejněno ve čtvrtek.

Kryptoburza BitMEX byla před zákrokem úřadů USA jednou z největších trading platforem pro obchodování s bitcoinovými deriváty (futures) na světě. Arthur Hayes, který se v dubnu 2021 dobrovolně vzdal americkým úřadům na Havaji, a Benjamin Delo se dohodli, že každý zaplatí pokutu 10 milionů dolarů.

Jak uvádí ministerstvo spravedlnosti USA, obvinění přistoupili na dohodu a přiznali se k porušení zákona o bankovním tajemství. Ten porušili tím, že nezavedli systém proti praní špinavých peněz (AML). Jmenovitě tedy standard „poznej svého zákazníka“ (KYC).

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Spoluzakladatelé kryptoburzy se sídlem na Seychelách rovněž souhlasili s šesti až dvanáctiměsíčním trestem odnětí svobody pro každého. Díky dohodě by se měli vyhnout možnosti, že dostanou až pět let vězení. Konečný verdikt nicméně záleží na soudu.

Damian Williams, americký prokurátor pro jižní obvod New Yorku, v prohlášení uvedl, že obžalovaní dovolili BitMEXu operovat „ve stínu finančních trhů.“ „Úmyslně selhali“ v přijetí a udržování základních praktik proti praní špinavých peněz, dodal s odkazem na praní nezákonných výnosů a přesouvání peněz v rozporu s americkými sankcemi proti Íránu.

 

Kvůli sankcím může Rusko zabavit lidem vklady. Chystá zákaz peer-to-peer kryptotransakcí

Co nám říkají čísla o salvadorském bitcoinovém experimentu

Senátorka předloží zákon, kterým by Mexiko přijalo Bitcoin jako zákonné platidlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.