Senátorka předloží zákon, kterým by Mexiko přijalo Bitcoin jako zákonné platidlo

Mexiko

Indira Kempis, senátorka zastupující stát Nuevo León v Mexiku, pracuje na návrhu zákona, kterým by Mexiko následovalo Salvador a přijalo Bitcoin jako státní měnu.

Mexiko může přijmout Bitcoin jako měnu

Návrh zákona o kryptoměnách si za předlohu vezme Salvadorský zákon o Bitcoinu. Senátorka Indira Kempis je přesvědčena, že Bitcoin by měl být v Mexiku zákonným platidlem, protože jeho přijetí může podpořit globální finanční začlenění země. Předpokládá, že tento návrh zákona představí mexickému kongresu v průběhu letošního roku.

Kempis uvedla:

„Je mi jasné, že finanční vyloučení je jedním z veřejných problémů, který jen málo z nás řeší proveditelnými alternativami, a že tento typ technologie nám umožňuje vytvořit alternativu, cestu, řešení, aby se mohly začlenit miliony lidí do finančního systému.“

„Potřebujeme, aby bitcoiny byly v Mexiku zákonným platidlem, protože pokud tomu tak není, pokud neučiníme toto rozhodnutí jako El Salvador, je velmi obtížné konat.”

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Advertisement

Salvador zažehl jiskru

V případě, že by Mexiko tento zákon skutečně přijalo, následovala by tato země Salvador, který uznal Bitcoin jako zákonné platidlo v září 2021. V říjnu však mexický prezident Andrés Manuel López Obrador prohlásil, že v Mexiku pravděpodobně kroky Salvadoru následovat nebudou.

„Udělat z Bitcoinu zákonné platidlo znamená vytvořit rovné podmínky pro lidi, kteří jsou vyloučeni téměř ve všech zemích,“ prohlašuje nyní Kempis.

Senátorka dále naznačila, že salvadorský prezident Nayib Bukele ve skutečnosti zahájil bitcoinovou revoluci. Ta by pak mohla mít potenciál v budoucnosti proběhnou po celém světě a zasáhnout „všechny země.”

„To, co jsem dělala, je otevření diskuse, aby to lidé, úřady a mexická politická třída začali vnímat jako právní základ pro nadcházející budoucnost, protože vy (Salvadorané) ukazujete, že to může být možné.”

Bitcoin si od svého spuštění v lednu 2009 hledá své místo a využití. V optimistickém scénáři, který naznačila Indira Kempis, by BTC mohl být mnoha státy povýšen na státní platidlo. Satoshiho digitální hotovost by tak doslova změnila svět.

 

Historie Bitcoinu – Časová osa a události v životě nejvýznamnější kryptoměny [Aktualizace 2021]

Propad Bitcoinu na 36,5 tis. $ pravděpodobně nemá zásadní význam pro cyklus

Obavy z invaze Ruska a propadající BTC; SEC pod tlakem na ETF; Fiat „going to zero:” Zprávy týdne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.