Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rychle nahoru, rychle dolů! Cena Litecoinu po falešném přijetí Walmartu stoupla o 35 %

Litecoin se v pondělí vyšvihnul nad 230 dolarů za minci, přičemž za růstem stála zpráva o jeho přijetí ve Walmartu. Šlo však o fake news.

Rychle nabyl, rychle pozbyl

Po chybných zprávách z hlavních zpravodajských kanálů, že americký maloobchodní prodejce Walmart zavádí možnost platby v Litecoinu na všech svých webových stránkách elektronického obchodování, se včera Litecoin dočkal růstu.

CNBC, Reuters, Decrypt a další v pondělí uvedli, že Walmart plánoval mít od 1. října „možnost platby v Litecoinu“ pro své maloobchodní webové stránky v rámci partnerství s Litecoin Foundation, organizace financující a podporující přijetí ekosystému Litecoinu.

Zdá se, že zprávy vycházely z jediné tiskové zprávy prostřednictvím distribuční služby GlobeNewsWire. Toto vydání tvrdilo, že se Walmart rozhodl přijmout LTC pro platby na základě „levnějších a rychlejších“ transakcí kryptoměny „bez centrální autority.“

Tiskový mluvčí Walmartu asi hodinu po vlně fake news informaci popřel. Totéž později udělal také ředitel marketingu v nadace Litecoin Foundation, Jay Milla:

„Litecoinová nadace dosud nevstoupila do partnerství s Walmartem.“

Fundament zamával cenou

Významné zprávy pochopitelně hýbou s cenou kryptoměn a Litecoin není výjimkou. Údajné přijetí Walmartu stačilo, aby se cenovka LTC během hodiny zamávala v průvanu prudké volatility. Cena tohoto altcoinu vzrostla o více než 35 % bezprostředně po šíření falešné zprávy.

Ze 175 dolarů si Litecoin došel pro měsíční maximum na více než 237 USD. – Následně prudce klesl a celá pumpa byla smazána.

  • Walmart je společnost s tržní kapitalizací více než 406 miliard USD, která již dříve naznačila, že se bude dívat na kryptoměny.
  • V srpnu společnost zveřejnila nabídku práce pro odborníka, který by mohl vyvinout strategii digitální měny a plán produktů.
  • Walmart také dříve použil technologii blockchain pro správu dodavatelského řetězce, trhy zákazníků a inteligentní zařízení.
  • V roce 2019 společnost plánovala stablecoin, podobně jako Facebook.

 

Walmart Chystá Drony – Budou Používat Blockchain ke Koordinaci

Atari – legendární výrobce videoher – uzavřel partnerství s nadací Litecoin (LTC)

Ajťák doslova zatopil na úřadě! Z peněz daňových poplatníků provozoval 46 těžebních strojů BTC. Hrozí mu 15 let vězení

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *