Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

MicroStrategy přidává do holdingů dalších 5 050 BTC. Nyní drží přes 114 000 BTC

Společnost MicroStrategy přidala do své rostoucí zásoby 5050 bitcoinů. Zaměření této společnosti na Bitcoin je enormní a jde zřejmě o jednoho z největších hodlerů na světě.

MicroStrategy opět přikupovala

Mezi korporacemi stěží najdete věrnějšího fanouška Bitcoinu, než je Michael Saylor a jím řízená společnost MicroStrategy. Společnost stála na počátcích přílivu instituciálního kapitálu do kryptoměn a stále se drží v jeho čele. Nakupuje tolik Bitcoinu, že mnozí investoři již akcie této společnosti považují spíše za alternativu ke stále chybějícím bitcoinovým ETF fondům v USA, než za běžné korporátní cenné papíry.

MicroStrategy včera oznámila další velký nákup. Podle tweetu generálního ředitele společnosti Michaela Saylora „MicroStrategy nakoupila dalších 5 050 bitcoinů za hotovost ~ 242,9 milionů USD za průměrnou cenu ~ 48 099 USD za Bitcoin.“

Tímto nákupem hlavní kryptoměny se počet bitcoinů držených svéráznou business intelligence společností zvýšil na celkových 114 042 mincí. To odpovídá investici za přibližně 3,16 miliardy USD při průměrné kupní ceně 27 713 USD za jednotku.

Bilance 3. čtvrtletí

Společnost dosud ve 3. čtvrtletí tohoto roku přidala do svých holdingů téměř 9 000 BTC. V období od 1. července do 12. září MicroStrategy utratila za bitcoiny přibližně 419,9 milionů dolarů. Tyto mince byly dokupovány při průměrné ceně 46 875 USD včetně všech poplatků a výdajů.

Pokud jde o finance použité k nákupu, společnost opakovaně vydávala cenné papíry s tím, že již před jejich vydáním jasně uvedla, že výnosy použije právě na nákup BTC. K dalším zdrojům patřil například výnos z prodeje zařízení ATM (bitcoinmaty), ze kterého na konci srpna dokoupili 3 907 bitcoinů.

  • MicroStrategy má nyní téměř trojnásobné množství bitcoinů, než drží jakákoli jiná veřejně obchodovaná společnost na světě.
  • V ne zrovna těsném závěsu je Muskova elektromobilka Tesla s necelými 43 tisíci drženými bitcoiny.
  • Pondělní nákup přichází v době, kdy se cena Bitcoinu pohybuje vysoko nad průměrnou nákupní cenou společnosti, což značí neutuchající chuť přikupovat bez ohledu na aktuální cenu.
  • Michael Saylor se aktivně zajímá o BTC a včera večer na Twitteru napsal, že „Brzy nebude žádná bitcoinová peněženka nebo krypto burza konkurenceschopná, pokud nebude podporovat Lightning [Network].”

 

Ajťák doslova zatopil na úřadě! Z peněz daňových poplatníků provozoval 46 těžebních strojů BTC. Hrozí mu 15 let vězení

„Vítejte na začátku nové éry pro Cardano!” IOHK hlásí úspěšný upgrade Alonzo přinášející smart kontrakty

Historie Bitcoinu – Časová osa a události v životě nejvýznamnější kryptoměny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *