Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ajťák doslova zatopil na úřadě! Z peněz daňových poplatníků provozoval 46 těžebních strojů BTC. Hrozí mu 15 let vězení

Ajťák Christopher Naples čelí obvinění, že v budově státního úřadu v Riverheadu v New Yorku nainstaloval desítky těžebních strojů na těžbu Bitcoinu a kryptoměn.

Povedený “černý” těžař

S rozvojem kryptoměn a růstem jejich ceny dochází bohužel také k tomu, že kryptoměny více či méně kreativně využívají různí podvodníci či zloději. Bouřlivý rozvoj, “zlatá horečka” (FOMO) i množství banditů, kteří se vás pokusí oloupit, to je divoký západ světa kryptoměn a snad i počátky nového svobodného světa decentralizovaných digitálních měn a financí.

Své štěstí se příliš nepodařilo uchopit za správný konec IT specialistovi z USA, který je podezřelý, že využil budovu úřadu k těžbě kryptoměn “na černo.” Ajťák byl údajně přistižen při těžbě bitcoinů (BTC) a dalších kryptoměn. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby však své těžební stroje nerozmístil v práci pro vládu a nezpůsobil tak značnou škodu.

Ajťák zatopil na úřadě

Obviněný nyní může skončit na 15 let za mřížemi. Dvaačtyřicetiletý muž, který byl zaměstnancem úřadu již více než dvacet let, údajně umístil tato zařízení do šesti místností a ukryl je na místech, jako jsou nepoužívané elektrické nástěnné panely a pod podlahovými prkny. Úřady tvrdí, že některá zařízení byla na místě již od února.

Okresní prokurátor okresu Suffolk Timothy Sini říká, že Naplesovo tajné těžení krypta stálo veřejnou kasu nejméně 6000 dolarů na účtech za elektřinu.

„Těžba kryptoměny vyžaduje obrovské množství zdrojů a těžaři se musí rozhodnout, jak všechny tyto náklady na elektřinu a chlazení pokrýt. [Naples] našel způsob, jak to udělat; bohužel to stálo na zádech daňových poplatníků.“

Sini navíc dodal, že ajťák umístil do budovy tolik těžebního hardwaru, že si několik zaměstnanců stěžovalo na nízkou rychlost internetu, a když byly tyto stroje odstraněny z jedné místnosti, teplota klesla o více než 20 stupňů Fahrenheita (zhruba o 11°C).

„Nejenže na financování této operace padly tisíce dolarů z peněz daňových poplatníků, ale také to ohrozilo infrastrukturu kraje.”

Závěr

Tohle opravdu není správný příklad podpory bitcoinové sítě těžbou. Přilepšit si k platu krádeží energie pro kryptotěžbu fungovalo muži několik měsíců. Kromě odměny za vytěžený blok může nyní ajťák, který svou těžbou zatápěl úředníkům, v případě prokázání viny získat také dlouhodobý pobyt v chládku.

Historie Bitcoinu – Časová osa a události v životě nejvýznamnější kryptoměny

Bitfinex spouští prodej tokenizovaných akcií. Uždibne si kousek koláče tradičních burz

Musíme psát pro celou kryptokomunitu, i když nás za to nemusí cenit maximalisté [Komentář]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *