Krypto Zprávy

Slovenská vláda schválila novou regulaci kryptoměn; Americké banky mouhou držet stablecoinové rezervy; Bitcoin ve vesmíru: Příběhy týdne

Sdílej

Jaké příběhy otřásly tento týden komunitou a co se stalo, o čem jsme vás zatím nestihli informovat? Především jde o nově schválenou regulaci týkající se kryptoměn, kterou schválila slovenská vláda.

Slovenská vláda upravila regulace kryptoměn

V pátech schválila slovenská vláda novelu zákona, která se týká také obchodování s “virtuálními měnami”. Kryptoměny podléhají monitorování “neobvyklých transakcí”. Provozovatelé služeb spojených s poskytováním kryptopeněženek a kryptoměn se zařadí mezi tzv. povinné osoby. Ministerstvo vnitra k tomu uvádí: V praxi to znamená, že tito poskytovatelé budou mít stejné povinnosti jako například banky a další finanční instituce. Budou si muset například ověřit identifikaci svých klientů ještě před uzavíráním obchodního vztahu. Rovněž budou povinné ohlásit finanční zpravodajské jednotce neobvyklé obchodní operace.”

Novela zákona o ochraně pred legalizací trestné činnosti také nově stanovuje povinnost vést oficiální seznam významných veřejných funkcí. Ten bude veřejně dostupný na webové stránce finanční zpravodajské jednotky. Regulace pak zavádí názvosloví termínů spojených s kryptoměnami. „Definuje, co je to virtuální měna, kdo je poskytovatel služeb peněženky virtuální měny a kdo poskytovatel služeb směnárny virtuální měny. Podmínkou poskytování těchto služeb bude živnostenské oprávnění ve formě vázané živnosti.”

Hlavním důvodem, proč slovenská vláda rozhodla o přijetí této novely, je přijetí evropské směrnice, která se týká praní špinavých peněz a financování terorismu, do místní legislativy. KryptoHodler také v červenci 2019 informoval, že se Česká Republika rozhodla pro přísnější kryptoregulace, než vyžaduje Brusel. Zpráva se týkala převzetí Páté směrnice EU.

Banky v USA nyní můžou držet stablecoinové rezervy

Také další příběh se týká regulací. Bankovní regulátor USA oficiálně povoluje bankám držet rezervy na stablecoiny. Dle vyjádření amerického Úřadu pro kontrolu měny (OCC) zveřejněného v pondělí mohou národní banky držet rezervní měny pro stablecoiny.

 Úřad uvedl, že cílem pondělního dopisu je objasnění „oprávnění národních bank a federálních spořitelních asociací držet “rezervy“ jménem zákazníků, kteří vydávají určité stablecoiny.” To zahrnuje individuální srovnávání, kdy banka minimálně jednou denně ověřuje, zda zůstatky podkladového aktiva (dolarů) emitenta splňují či překračují množství mincí.

„Národní banky a federální spořitelní asociace se v současné době zabývají aktivitami souvisejícími se stablecoiny, které zahrnují každý den miliardy dolarů,“ uvedl úřadující kontrolor měny Brian P. Brooks. „Toto stanovisko poskytuje bankám v rámci federálního bankovního systému větší regulační jistotu, aby tyto klientské služby poskytovaly bezpečným a spolehlivým způsobem.“

BitMEX testuje satelitní kryptosystém

BitMEX testuje bitcoinový systém, který může provozovat uzel přes satelit bez připojení k internetu. Výzkumná divize kryptoburzy úspěšně nainstalovala bitcoinový satelitní systém Blockstream. Ve svém oznámení burza polemizuje ohledně praktického využití stahování a ověřování bitcoinového blockchainu přes satelit, které je z hlediska jednotlivců spíše zanedbatelné. Nicméně věří, že systém založený nA satelitu, který nevyžaduje internet, může pomoct zvýšit odolnost Bitcoinu vůči cenzuře, ale i některými jinými formami útoků či v případě blackoutu.

Využili přitom produkt Bitcoin Satellite dodávaný společností Blockstream. „Objednali jsme si Blockstream Satellite Pro Kit a Blockstream’s Flat-Panel Antenna, což je docela nákladný balíček, za celkovou cenu téměř 1 200 USD,” uvádí burza a dodává: „Proces instalace byl snazší, než jsme čekali, a trval jen pár hodin. V zásadě vše, co musíte udělat, je nainstalovat satelitní anténu, nasměrovat ji správným směrem, připojit ji k notebooku se systémem Linux a spustit nějaký vlastní software Blockstream spolu s upravenou verzí Bitcoin Core 0.19.1.”

Blockstream Satellite Pro Kit box (zdroj: Blog.Bitmex)

Kryptohodler koncem minulého roku informoval, že společnost SpaceChain postavila kryptopeněženku, která byla odpálena do stratosféry na palubě rakety Falcon 9. Nyní bitcoinový uzel obíhá Zemi rychlostí 8 km za sekundu.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Analytik Ali Martinez vydal nepopulární varování, Bitcoin podle něj již mohl dosáhnout vrcholu celého cyklu

Kryptoměnový stratég těšící se početné divácké základně varuje, že hlavní kryptoměna již mohla dokončit svůj…

3. 5. 2024

Kryptoburza Coinbase v 1. čtvrtletí vydělala 1,2 miliardy dolarů! Za 3 měsíce tak překonala celý zisk z roku 2023

Zisky Coinbase v prvním kvartálu překonaly výsledky za celý rok 2023 díky pozitivním tržním podmínkám.…

3. 5. 2024

Tým stojící za českou směnárnou Anycoin spouští novou kryptoburzu, na co bude DASE lákat evropské klienty?

V České republice se schyluje ke spuštění zbrusu nové kryptoburzy s odvážnou ambicí, stát se…

3. 5. 2024

Spoluzakladatel Solany říká, že Cosmos a Avalanche jsou jasnými vítězi v budování suverénních blockchainů

Spoluzakladatel Solany (SOL) Raj Gokal pochválil dva konkurenční altcoiny, které označil za lídry ve specializované…

3. 5. 2024

Bitcoinový ETF společnosti BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) prodělal svůj vůbec první den odlivu kapitálu

Vůbec poprvé od začátku obchodování v lednu se spotový burzovně obchodovaný fond na Bitcoin od…

2. 5. 2024

Soud vynesl rozsudek, bývalý generální ředitel Binance Changpeng Zhao odsouzen ke čtyřem měsícům vězení

Zakladatel největší kryptoburzy světa Changpeng Zhao, také známý jako CZ, který se v listopadu přiznal…

2. 5. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More