Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Tether oznamuje konec do konce roku: „Nemůžeme konkurovat stabilitě BTC” (Apríl!)

Stablecoin Tether (USDT) se už delší dobu potýká s problémy. KryptoHodler.cz nedávno informoval o tom, že USDT již není zajištěn americkým dolarem, ale Venezuelským bolivarem. Od té doby problémy pokračují a vedení Tetheru již nemůže blížící se konec coinu dále skrývat. Dnes ráno oznámili, že do konce roku ukončí provoz.

Tether oznámil konec

Tato zpráva v komunitě okamžitě vyvolala velké ohlasy. Hodleři TrumpCoinu (TRUMP) už vyhlásili datum 1.4.2019 jako nejvýznamnější den pro celý kryptomarket od roku 1991. Hlava státu k tomu dodala, že nyní už mu v jeho růstu nebude bránit konkurenční měna, která byla v minulosti opakovaně využívána k manipulaci a cílenému oslabování TrumCoinu.

Někteří však obviňují USDT z toho, že jeho náhlý konec bude mít negativní vliv na většinu ctrlcoinů i altcoinů. Roger Ver už se nechal slyšet, že vlastní velké množství USDT a pokud Tether neodvolá svůj konec, tak ho ihned prodá. Jeho největší odpůrce Vitalik Buterin se mu na svém steemitu vysmál s tím, že jen blafuje, aby na sebe upoutal pozornost.

Úplný konec stablecoinů?

Konec stablecoinů jako takových to nebude, řekl dnes Satoshi Nakamoto ve svém projevu na konferenci Consensus 2019. Později dodal, že Tether tu byl sice první, ale Bitcoin již řadu let zajišťuje stabilní cenu, díky které nikdo nemůže zbohatnout ani zchudnout. Tradeři na Bitfinexu v chatu namítají, že mu jde jen o to, aby se zde začal opět používat jeho Bitcoin. CEO Bitmexu však jejich obavy nepovažuje za odůvodněné a říká:

„Nebylo to pro nás snadné rozhodnutí, ale Bitcoin je dlouhodobě nejstabilnější měnou na světě a my už nemůžeme nadále ignorovat fakt, že na něj náš Tether jednoduše nestačí.”

Porovnání kurzu USDT a BTC

Níže si můžete sami všimnout na grafech Tetheru a Bitcoinu, který z nich dlouhodobě drží stabilní kurz. Není nejmenších pochyb o tom, že konec USDT bude skutečně těžkou ránou pro všechny jeho příznivce. Po technologické stránce se jedná o zázrak, který dosud nemá v kryptosvětě obdoby. Nicméně je zřejmé, že na Bitcoin, co se týče stability, skutečně nemá.

usdt, tether, grafbtc, bitcoin, stabilní, stabilita, stable, graf, kurz

Závěr

Jako vždy, i dnes jsme s vámi chtěli sdílet zajímavé video youtubera, který se tomu věnuje. Dnes však nikdo neměl čas, a tak jsme prozatím v československé komunitě první, kdo o této zprávě informoval. Aprílového Sólokapra vám připravil náš šéfkuchař:

-Kytka (fb stránkasteemitPublish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *