Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Mohlo tohle zastavit růst Bitcoinu na 100 tisíc dolarů v roce 2021? U soudu vyšla najevo údajná manipulace trhu

Je to neuvěřitelné, ale Sam Bankman-Fried možná má na svědomí ještě více investorských ztrát, než “jen” ty, které se týkají zákazníků FTX a všech propojených subjetů.

Tento týden Caroline Ellisonová, bývalá generální ředitelka přidružené firmy Alameda Research, řekla soudu, že ji Bankman-Fried požádal, aby prodala BTC, pokud by jeho spotová cena překročila 20 000 USD. To bylo údajně provedeno pomocí finančních prostředků zákazníků FTX, které ani jeden neměl právo nasadit.

Jak pokračuje proces s bývalým generálním ředitelem FTX Samem „SBF“ Bankman-Friedem, nové svědectví vykresluje obraz potenciální manipulace s trhem. Joe Burnett, senior produktový marketingový manažer ve společnosti pro finanční služby Bitcoin Unchained, o tom hovoří na X.

Burnett věří, že manažeři FTX potlačili cenovou sílu BTC. Podle tohoto scénáře, vzhledem k rozsahu operací, kterých se to týká, Bitcoin během býčího trhu v roce 2021 nedokázal dosáhnout 100 000 USD, protože bývalá kryptoburza FTX nadále prodávala.

Alameda byla v platební neschopnosti i během býčího trhu. Zdá se, že použili (nebo si „vypůjčili“) z FTX zákaznické bitcoiny a další zákaznická aktiva k nákupu „Sam coinů“ (FTT, Solana a Serum). Bez tohoto falešného prodejního tlaku by Bitcoin možná v roce 2021 dosáhl 100 000 dolarů.

Ne všichni odborníci s tímto souhlasí. Generální ředitel a spoluzakladatel Blockstream Adam Back uvedl, že to spíše nevypadá jako pokus o manipulace na kryptotrhu.

..Zní to spíš jako když SBF říká, „potřebujeme likviditu USD a prodej BTC, ale neprodávej pod 20 000 $,” a ne „snažte se držet BTC pod 20 000 $. Tj. pod 20 000 $ je to směšně levné, čekáme na vyšší [cenu].

Ať už to byl záměr, nebo ne, zdá se, že podle svědectví Caroline Ellisonové u soudu SBF zasáhl do trhu s Bitcoinem masivním prodejem mincí, které mu však vůbec nepatřily. Zároveň by to mohlo nabídnout vysvětení, proč FTX skončila s takovou dírou v rozvaze poté, co se FTT tokeny zřítily.

Čtěte dále:

SBF zvažoval prodej akcií FTX saúdskému korunnímu princi a šílel z další půjčky od BlockFi, říká Caroline Ellison

Efektivní altruismus a „směšné“ akce v FTX: SBF dokonce zvažoval, že dá Trumpovi 5 miliard USD, aby nekandidoval

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *