Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Týdeník HODL | Končí levný Bitcoin, nebo bude druhá šance na nákup?

Bitcoin od 1000 dolarové pumpy stále drží na přibližně stejných úrovních, resp. aktuálně mírně stoupá. V tuto chvíli všichni napjatě očekáváme, kam se Bitcoin vydá. Měli jsme tu výprodej, jenže řada z nás očekávala další pád, a tak mnozí nestihli nakoupit. Otázka zní: dostaneme druhou šanci na levný Bitcoin?

Co je levný Bitcoin?

To je velmi relativní. Pokud byste se mě zeptali loni v létě, asi bych řekl 6 tisíc dolarů. Cena však koncem roku 2018 klesla téměř na polovinu. Od ATH jsme se podívali přibližně o 85 % dolů, což by se už dalo považovat za pořádný výprodej.

Včera jsme na Hodlerovi měli analytika IXOYE, který dlouhodobě předpovídal pád pod 6 tisíc a uzavření tzv. Hidden Gapu, ke kterému nakonec skutečně došlo. IX.. tvrdí, že cokoli pod 4869 $ je ideální nákup. V rozhovoru mimo jiné přesně popsal svoji HODL strategii, kterou se on sám řídil při dokupování Bitcoinu.

SOUTĚŽ! Vyhraj měsíční členství v IXtrading akademii v hodnotě 2500 Kč a nauč se více o psychologii trhu a institucionálních strategiích: SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

Dostaneme druhou šanci na levný Bitcoin?

Od IXOYEho jsme se naučili, že trh nám sice dá nějaké možnosti, ale nemůžeme tvrdohlavě spoléhat na to, že se budou všechny realizovat. Z tohoto hlediska je asi lepší se nespoléhat na propad zpět dolů, který sice může přijít, ale nemusí. Z psychologického hlediska by bylo velmi špatné, pokud by přišel průstřel nad 6K, a ty bys zůstal ve fiatu. Nicméně, jak všichni víme, každý se rozhodujeme sám za sebe.

Co očekávají ostatní?

Pojďme si v krátkosti shrnout, co tomu říkají ostatní v naší CZ/SK komunitě. Trader youtube kanálu Crypto Kingdom CZ nás pravidelně zásobí free analýzami BTC. Včera přišel s videem, kde vyčíslil jen 10% šanci, že se v dohledné době vrátíme zpět na 4 000 $, zatímco pravděpodobnost krátkodobého návratu na hodnoty cca 4 500 $ vyčíslil na 50 % a zbylých 40 % je podle něj pravděpodobnost otestování úrovní okolo 6 tisíc dolarů.

Youtuber Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu se ve svém videu vyjádřil, že on osobně nevěří tomu, že bychom se již nyní měli dočkat průrazu nad 6 tisíc dolarů a spíš by od této hladiny čekal odraz směrem dolů, pokud bychom se tam dostali a ideální by bylo, kdybychom ještě jednou otestovali 3 000 USD/BTC. Ve videu zmiňuje také vyjádření Toma Leeho, který tvrdí, že přicházejí velryby, které prodaly BTC v prosinci 2017 a nakupují Bitcoin.

Svůj dlouhodobý pohled na Bitcoin ve svém videu sdílí třeba i youtuber MikeCryptoGroup, který očekává, že Bitcoin ještě aspoň jednou na 4 až 3,5 tisíce dolarů dojde. Následně čeká prudký růst v létě a do konce roku BTC přibližně za 10K.

Video, které bych tu ještě rád zmínil, je od youtubera Krypto Online Svet. Ve svých kryptozprávách zmiňuje celou řadu užitečných zajímavostí, týkajících se jak kurzu Bitcoinu, tak i jiných oblastí a novinek. Je tam skutečně celá řada užitečných a zajímavých informací.

Bitcoin ukázal sílu

Po několikaměsíčním stagnování na dně nám Bitcoin ukázal svou sílu. Pokud teď přijde ještě jeden pohyb směrem dolů, byla by to pro mnoho lidí druhá šance. Samozřejmě tady tato možnost stále ještě je, uvidíme. Po pumpách většinou následuje dump. Na grafu BTC můžeme vidět, jak během downtrendu opakovaně vznikaly vrcholy a následné pády.

Tehdy graf netvořil dlouhé konsolidační pohyby do strany, jaký jsme tu měli v posledních několika měsících. Nyní to začíná vypadat tak, že se tato volatilita na trh vrací. To mě vede k názoru, že i kdyby teď přišel ještě jeden pohyb směrem nahoru, může stejně rychle přijít i návrat dolů a další příležitost k levnému doplnění portfolia.

Nicméně, zajímavý je i pohled, který v některém videu prezentoval youtuber Cryptomaster, který říká, abychom si něpřidělávli zbytečné nervy a případné žaludeční problémy, protože pokud věříme Bitcoinu a dalším kryptoměnám, že doputují na nová ATH, kde bude cena mnohonásobně vyšší, může nám být prakticky jedno, jestli jsme vstoupili při ceně 4 nebo 5 tisíc dolarů.

Závěr

Štěstí přeje připraveným a těm, kteří mají vlastní strategii, které se drží. V tuto chvíli to mohou být např. postupné příkupy každý měsíc nebo každý týden, s tím, že čím je cena níže, tím nakoupíte více a naopak. Tato metoda je dobrá na kumulaci a je také velmi užitečná z psychologického hlediska. Hlavně je dobré, pokud chci investovat, být aspoň částečně uvnitř, protože jinak můžete snadněji podlehnout FOMO, pokud to poroste. Levný Bitcoin už navíc nemusí být k dostání.

A to už je v tomto díle týdeníku HODL vše, příští díl vyjde opět příští neděli ve 20:00. Nezapomeň se zůčastnit soutěže o členství v akademii analytika IX.., který nám poskytl zajímavý rozhovor (ZDE).

 

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *