Ženy v Evropě Hodlují Více, Než se Původně Myslelo – Říká Nový Výzkum

news, ženy, evropanky, hodlerky, hodl, hodleři, bitcoin, kryptoměny, novinky, výzkum, aktuální, info

Ženy tvoří mezi hodlery významnou část. Není to sice půl na půl, ale oproti původním předpokladům je situace v Evropě o poznání rozmanitější, než se původně myslelo.

1/5 hodlerů jsou ženy

Původní doměnky tvrdily, že více než 90 % hodlerů jsou muži. Představa o držiteli kryptoměn byla poměrně stereotypní – mladý muž, pracující ve finančnictví či IT. Výzkum provedený společností Bitpanda, která spolupracovala s organizací GlobalWebIndex, tento stereotyp vyvrací. Z výzkumu plyne, že přibližně každý pátý držitel kryptoměny je ve skutečnosti žena.

Dále se potvrdilo, že držitelé kryptoměn jsou ochotnější přijímat riziko, hodnotí nejnovější technologické produkty a snaží se chránit své soukromí. Jason Mander, vedoucí výzkumu společnosti GlobalWebIndex, k tomu dodal:

„Pokud jde o postoje, je mezi muži a ženami jen velmi malý rozdíl. Tyto rozdíly jsou zanedbatelné oproti tomu, když porovnáváme držitele kryptoměn s širokou veřejností.“

Zajímavostí pak je, že původní představa o hodlerovi, jako velmi mladém (a vysoce vzdělaném) muži se ukázala být mylná i z dalšího důvodu. Ve skutečnosti je 40 % držitelů kryptoměn starších 35 let

Advertisement
. Co se týče bohatství, zde výzkum potvrdil, že hodleři (resp. hodlerky) mají vyšší pravděpodobnost, že budou patřit mezi osoby s nadprůměrnými příjmy.

  • Bitpanda je finská společnost založená ve Vídni v Rakousku, založená v roce 2014 Ericem Demuthem, Paulem Klanschkem a Christianem Trummerem.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://www.prnewswire.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.