Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ženy v Evropě Hodlují Více, Než se Původně Myslelo – Říká Nový Výzkum

Ženy tvoří mezi hodlery významnou část. Není to sice půl na půl, ale oproti původním předpokladům je situace v Evropě o poznání rozmanitější, než se původně myslelo.

1/5 hodlerů jsou ženy

Původní doměnky tvrdily, že více než 90 % hodlerů jsou muži. Představa o držiteli kryptoměn byla poměrně stereotypní – mladý muž, pracující ve finančnictví či IT. Výzkum provedený společností Bitpanda, která spolupracovala s organizací GlobalWebIndex, tento stereotyp vyvrací. Z výzkumu plyne, že přibližně každý pátý držitel kryptoměny je ve skutečnosti žena.

Dále se potvrdilo, že držitelé kryptoměn jsou ochotnější přijímat riziko, hodnotí nejnovější technologické produkty a snaží se chránit své soukromí. Jason Mander, vedoucí výzkumu společnosti GlobalWebIndex, k tomu dodal:

„Pokud jde o postoje, je mezi muži a ženami jen velmi malý rozdíl. Tyto rozdíly jsou zanedbatelné oproti tomu, když porovnáváme držitele kryptoměn s širokou veřejností.“

Zajímavostí pak je, že původní představa o hodlerovi, jako velmi mladém (a vysoce vzdělaném) muži se ukázala být mylná i z dalšího důvodu. Ve skutečnosti je 40 % držitelů kryptoměn starších 35 let. Co se týče bohatství, zde výzkum potvrdil, že hodleři (resp. hodlerky) mají vyšší pravděpodobnost, že budou patřit mezi osoby s nadprůměrnými příjmy.

  • Bitpanda je finská společnost založená ve Vídni v Rakousku, založená v roce 2014 Ericem Demuthem, Paulem Klanschkem a Christianem Trummerem.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://www.prnewswire.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *