550 milionů uživatelů Telegramu může nyní posílat bitcoiny (BTC) a toncoiny (TON)

Telegram, Open Network (TON), TON, GRAM, testnet, mainnet,

Nová integrace údajně umožňuje více než půl miliardě uživatelů Telegramu posílat kryptoměny přímo na platformě.

Kryptotransakce v telegramu

Nadace Ton říká, že vytvořila nový způsob, jak mohou uživatelé odesílat a přijímat toncoiny (TON) přímo z oken chatu. Navíc mají mít uživatelé sociální sítě Telegram možnost komunikovat s botem nadace a nakupovat, obchodovat a odesílat bitcoiny (BTC).

Bot uživatelům umožní odesílat kryptoměny do svých soukromých peněženek a nakupovat krypto pomocí platebních karet. Přímo na Telegramu tak nyní má mít 550 milionů uživatelů možnost používat kryptoměny.

TIP: Kdo je těžař a jak se těží kryptoměny

Telegram se přitom v květnu 2020 oficiálně vzdal projektu TON po bolestivé právní bitvě s regulátorem (SEC). Zhruba ve stejnou dobu však komunita validátorů spustila open source blockchain TON nezávisle na Telegramu. Ačkoli CEO Telegramu Pavel Durov oficiálně ukončil veškerý podíl společnosti na projektu, TON v rámci decentralizace pokračuje svou vlastní cestou podporován komunitou.

Advertisement

V září minulého roku konkurenční sociální síť Twitter integrovala funkci tipů (příspěvků / darů) v Bitcoinu pomocí platební vrstvy Lightning Network. Další sociální síť – Facebook – svého času plánovala vydání vlastního Stablecoinu, po boji s regulátory však od plánu odstoupili.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.