Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Další Novinky z Kryptosvěta – BUSD, New York, Binance, JPMorgan, Apple, Atlético Madrid

Zprávy a novinky, které stále produkuje kryptosvět, nejdou zastavit, ani jim nemůžeme přikázat, aby se pěkně uklidnily a seřadily, jako děti ve školce. A někdy se zajímavé novinky jen hrnou. V tomto článku si proto krátce projdeme, co nám kryptoměny, a především pak navázaný podnikatelský sektor a krypto infrastruktura, přináší nového.

  • Registrace na Binance ZDE

BUSD

BUSD není autobusová linka, ale Binance USD – nový stablecoin vyvinutý burzou Binance a nově již také schválený regulátory v New Yorku. Je podložen 1:1 americkým dolarem a kromě samotné burzy Binance se již obchoduje také na platformě Paxos. Paxos je regulovaná společnost, která jako první obdržela povolení Ministerstva finančních služeb NY (NYDFS) a bude sloužit jako vydavatel BUSD a uchovatel / správce USD k jeho krytí.

Binance

Také další zpráva se týká Binance. Tentokrát jde o její 2 nové futures platformy, o jejichž spuštění jsme vás informovali. A není to nic pozitivního, údajně jsou totiž obě dvě „momentálně nepoužitelné.” Říká to však kdosi se 120 sledujícími na Twitteru, takže není jasné, proč jeho tweety vzal Cointelegraph natolik vážně, že o nich vydal samostatný článek. Platforma A je mimochodem od vývojového týmu Binance, platforma B pochází ze směnárny JEX, kterou Binance nedávno koupila. Kromě toho však burza čelí ostudě. Vyšlo totiž najevo, že její futures dokumentace byla zkopírována z existující nabídky derivátů konkurenčního BitMEXu. CZ se omluvil a slíbil, že to co nejdříve napraví.

JPMorgan

Společnost JPMorgan varuje Facebook a další emitenty nových stablecoinů, že mohou být náchylné k selhání. Ve čtvrtek vydali analýzu, kde tvrdí, že jejich využití by mohlo růst příliš rychle. To by vedlo k fatálnímu překročení kapacity sítě. A navíc, kapitálové výnosy z držení fiat měn by mohly v budoucnosti dále klesat.

„Riziko zániku platebního systému, zejména v období stresu, by mohlo mít vážné makroekonomické důsledky. […] Jakýkoli systém, který se spoléhá na příjem z rezervních aktiv k financování provozních a jiných probíhajících nákladů, se ve světě negativních výnosů stane nestabilním.”

A hádejte co? Ano! JPMorgan sám patří mezi společnosti, které se pokoušejí o svůj vlastní stablecoin…

Apple

Viceprezidentka Apple Pay Jennifer Baileyová řekla, že Apple věří, že kryptoměny mají potenciál. Je proto poměrně pravděpodobné, že v budoucnosti nabídnou kryptoplatby po vzoru Samsungu. “Myslíme si, že je to zajímavé. Myslíme si, že mají zajímavý dlouhodobý potenciál, “ řekla Baileyová. Zda se však Apple skutečně přidá k ostatním společnostem, které již nabízejí kryptoměnové platby či blockchainové prudukty a služby, to zatím se 100% jistotou říci nemůžeme.

Atlético Madrid

Španělský fotbalový tým Atlético de Madrid, který hraje v La Liga – nejvyšší profesionální divizi španělské fotbalové ligy, spouští fanouškovský token. K tomu mu pomáhá spolupráce s platformou Socios. Prvotní nabídka tokenů proběhne již na podzim 2019. 1 token bude stát 2 eura a umožní větší zapojní fanoušků, včetně hlasování v průzkumech či nákupu zboží, získávání odměn a podobně.

Zakladatel společnosti Socios Alexandre Dreyfus uvedl, že cílem je rozšířit množství uživatelů platformy na „více než miliardu sportovních fanoušků, z nichž všichni budou nakonec uživateli kryptoměny.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://cointelegraph.com/
https://cointelegraph.com/
https://beincrypto.com/
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *