Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby o dalších 0,75 %

FED pokračuje ve své avizované politice zvyšování úrokových sazeb dalším navýšením.

Boj s inflací pokračuje

Americká centrální banka právě zvýšila úrokové sazby o dalších 75 bazických bodů. FED to oznámil na středečním Federálním výboru pro volný trh.

Jde o pokračování snah o zkrocení rekordní

inflace, která je největší za desítky let. Snížení sazeb však má současně tlumící efekt na ekonomický růst, což zvyšuje obavy z blížící se recese.

Po zvýšení o 0,75 % jsou nyní úrokové sazby v USA mezi 2,25 % a 2,5 %. Jde o nejvyšší úrovně zaznamenané od začátku pandemie COVID-19.

Rozhodnutí Fedu přišlo poté, co americký úřad pro statistiku práce odhalil, že index spotřebitelských cen vzrostl v červnu na 40leté maximum 9,1 %. Úřad ve své zprávě zmínil, že k růstu největší měrou přispělo zvyšování cen benzínu, přístřeší a potravin.

TIP: Za 9 let bude vytěženo 98 % Bitcoinu. Pouhých 0,01 BTC může stačit k bohatství

Jerome Powell na tiskové konferenci po zasedání FOMC uvedl, že by bylo „vhodné zpomalit tempo růstu.“ Dodal však, že centrální banka v budoucnu zváží „ještě větší“ zvýšení sazeb, bude li to potřeba.

Americká CB přitom již nyní zvýšila sazby na úrovně, které ještě v březnu nikdo neočekával. Poprvé od roku 2018, na jaře tohoto roku, došlo ke zvýšení sazeb, které se poté pohybovaly mezi 0,25 až 0,50 procenty, zatímco inflace činila 7,9 %. Tehdy FED počítal s tím, že na konci roku budou sazby v rozpětí 1,75 až 2,00 procenta.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *