Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jak získat přístup k datům z bitcoinové sítě bez pokročilých znalostí IT: Nástroje pro analýzu on-chain dat Bitcoinu

Nemusíte být on-chain analytik nebo programátor s výbornou znalostí IT, abyste mohli používat uživatelsky přívětivé nástroje, jako jsou průzkumníci blockchainu a veřejné databáze.

Data z bitcoinové sítě lze použít k mnoha různým účelům. Využívají je fanoušci kryptoměn, analytici, investoři, ale i výzkumníci či úřady. Dobrou zprávou je, že kdokoli může prozkoumat data bitcoinové sítě, aniž by musel mít pokročilé technické znalosti.

Jak tedy na to? Stačí vám přístup na základní platformy a nástroje. Některé z nich si nyní ukážeme.

 

Prezidentský kandidát Robert F. Kennedy říká, že Bitcoin (BTC) je „dokonalá měna“ a kritizuje krypto politiku SEC

 

Blockchain.com

Blockchain.com je známý poskytovatel bitcoinové peněženky. Navíc také poskytuje veřejného průzkumníka blockchainu. Uživatelé mohou volně vyhledávat a studovat bitcoinový blockchain pomocí vyhledávače, který nabízí podrobnosti o transakcích, blocích a adresách peněženek.

Na stránce najdete také grafy celé řady on-chan dat.

Blockstream Explorer

Také veřejná databáze Blockstream Explorer poskytuje bezplatný přístup k bitcoinovým datům. Jedná se o nástroj vytvořený blockchainovou společností Blockstream, který nabízí jednoduché rozhraní pro zkoumání blockchainu bitcoinové sítě.

Uživatelé mohou pomocí Blockstream Exploreru vyhledávat konkrétní transakce, číst komplexní podrobnosti o blocích, adresách a transakcích a sledovat stav potvrzení transakcí. K dispozici je řada funkcí, jako je historie transakcí, vstupy a výstupy, informace o blocích a zůstatky adres.

Platforma je navržena tak, aby ji mohli používat začínající i zkušení uživatelé. Poskytuje jednoduché uživatelské rozhraní a rozsáhlá data pro zkoumání bitcoinových transakcí a síťové aktivity.

Bitcoin Core

Původní softwarový klient pro bitcoiny Bicoin Core uchovává veřejný záznam o kompletním bitcoinovém blockchainu. Každý si může celý bitcoinový blockchain stáhnout a používat databázi zdarma.

Program je open-source a nabízí celou řada dat, včetně historie transakcí, bloků, adres a dalších údajů…

Cardiff University Bitcoin Database (CUBiD)

Cardiff University Bitcoin Database je pokročilá platforma, kterou může používat každý, bez nutnosti pokročilých IT z nalostí. CUBiD byl vyvinut v roce 2020 Hosseinem Jahanshahloo, lektorem financí na Cardiff Business School.

Účelem platformy je usnadnit uživatelům přístup k obrovskému množství dat, které tvoří bitcoinovou síť. Platformu tvoří dvě datové vrstvy.

  • První vrstva obsahuje základní informace o bitcoinové síti, jako jsou tabulky pro hlavičky bloků, transakce a detaily transakcí.
  • Druhá pak umožňuje hloubkové nahlédnutí do bloků, transakcí, adres a aktivity peněženky pouhým stisknutím tlačítka.

Uživatelsky přívětivé rozhraní a rozsáhlé datové vrstvy CUBiD dávají lidem svobodu studovat a používat data z bitcoinové sítě pro různé účely a akademické projekty.

Kromě zmíněných platforem existuje populární disciplína využívající on-chain data pro predikci vývoje ceny kryptoměn. Tím se zabývá řada on-chain analytiků a společností. Na webu Kryptohodler.cz o jejich závěrech a předpovědích pravidelně informujeme.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Zpackaná komunikace byla pro Ledger „ponižující zkušeností,“ službu obnovy klíčů odložili, dokud nebude open source

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *