Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nejhorší bitcoinové predikce roku 2019

Cenové predikce jsou u Bitcoinu stále oblíbenější. Je to dáno jednak naší přirozeností a také vysokou volatilitou kryptoměn obecně. Co si budeme povídat, každý rád tipuje budoucnost, ale ne vždy to však dopadá dobře. Pokud jde o Bitcoin, nejeden hodler by se rád dočkal toho, že se jeho mince dostanou až na měsíc. V tomto článku si představíme nejvíc nevydařené předpovědi roku 2019.

Nejhorší nevydařené cenové predikce roku 2019

Ve skutečnosti nikdo neví, jaká bude cena Bitcoinu v budoucnosti. Je však zábavné a přirozené, že se přesto pokoušíme o predikce a zveřejňujeme své tipy. Známé osobnosti však mají tu nevýhodu, že když se seknou, lidé jim to budou připomínat.

Mike Novogratz: 20K $

První předpověď je vypočítaná generálním ředitelem společnosti Galaxy Digital, kterým je Mike Novogratz. Novogratz sledoval příliv institucionálního zájmu o Bitcoin a predikoval návrat na ATH do konce roku 2019. K tomu ho kromě institucí vedl jednak hype okolo kryptoměny od Facebooku či Telegramu a také vývoj z počátku roku, kdy Bitcoin prudce rostl… Smůla!

Německá banka BayernLB: 90K $

Další predikce je od německé státní banky BayernLB, založené v Mnichově. Ve zprávě zveřejněné 1. října tato banka předpovídala, že halving bude zahrnut do ceny ještě v roce 2019. Banka uvedla: „Pokud se do modelu stock-to-flow promítne halving očekávaný v květnu 2020, objeví se vertikální růst ceny kolem 90 000 USD. To by znamenalo, že efekt nastávajícího halvingu byl stěží promítnut v současné ceně bitcoinů ve výši přibližně 8 000 USD.“

Tip: Co je halving a jak půlení ovlivní cenu BTC

Anthony Pompliano: 100K $

Anthony Pompliano, zakladatel společnosti Morgan Creek, je autorem predikce růstu na 100 tisíc dolarů. Předpověď však vyřkl v roce 2017, v době, než cena BTC klesla z historického maxima. Pompliano později uvedl, že Bitcoin by mohl klesnout až na 3 000 $. Po propadu čekal, že Bitcoin bude od roku 2019 nadále býčí. To se i stalo, takže mu předpověď částečně vyšla, jen těch 100 tisíc dolarů se příliš nevydařilo. Optimismus však Pompliana neopouští a v polovině roku 2019 posunul předpověď o dva roky, tedy do konce 2021. Jako důvod růstu uvedl halving v souvislosti s prostým principem nabídky a poptávky.

Simon Peters: 100K $

V červnu analytik eToro Simon Peters začal stavět na svém poznatku, že trvalo 14 dní, než se Bitcoin z 11 800 $ vyšplhal na ATH. Rychlost dosažení rekordní hodnoty 20 000 $ ho inspirovala. Vycházel ze stejných vzorců a předpokládal, že BTC naváže v roce 2019 na stejnou parabolickou trajektorii. Když k tomu přičetl příliv zájmu institucí, nic mu nebránilo uvěřit, že Bitcoin v roce 2019 zasáhne 50 000 nebo 100 000 USD.

Nejšílenější predikce vůbec

Tim Draper: 250K $

Miliardář Tim Draper je veřejně známý jako investor, který investuje také do kryptoměn. Bitcoin šťastně koupil již v roce 2014. Jednalo se o 30 000 bitcoinů, které byly zabaveny americkými úřady a vydraženy veřejnosti. Draper jednou řekl, že jeho predikce ceny 250 000 USD za Bitcoin byla „konzervativní.“

McAfee: 1M $

Samozřejmě nemůžeme zapomenout zmínit Johna McAfeeho a jeho slavnou sázku. Nutno dodat, že zde se již nebavíme o predikci pro rok 2019. John totiž má ještě rok na to, aby mu vyšla jeho milionová predikce. Raději vůbec neberme do úvahy, že ji v jednom rozhovoru dokonce zdvojnásobil a zůstaňme u milionu dolarů, který by měl bitcoin dosáhnout do konce tohoto roku. Už kvůli divákům americké státní televize se modleme, aby mu to nějakým zázrakem vyšlo. 🙂

Peter Schiff: 4K $ nebo méně

Předposlední predikce pochází od kryptoskeptika. Poté, co v září cena BTC klesla za pouhých několik hodin z 9 700 na 8 000 dolarů, se dlouhodobý bitcoinový skeptik Peter Schiff vytasil s predikcí. Uvedl, že to je jen začátek pádu a prohlásil, že je zde „vysoké riziko rychlého sestupu dolů na 4 000 $ nebo méně!“

Cestovatel časem: 100K $

Samozvaný cestovatel časem pod jménem Luka_Magnotta zveřejnil na Redditu v roce 2013 “zprávu”. Uvedl v ní, že přichází z roku 2025. Dále předal varování o mnohých katastrofách, které přinese Bitoin. Virální zpráva se rychle šířila komunitou a víme o ní prakticky všichni. Kromě útrap, které má přinést lidstu Bitcoin, však zpráva zároveň obsahovala cenovou predikci BTC. Cestovatel uvedl, že cena Bitcoinu „dosáhla 1000 dolarů v roce 2015, 10 000 v roce 2017, 100 000 v roce 2019 a 1 000 000 v roce 2021.” Ačkoli byl rok 2019 pro důvěryhodnost tohoto cestovatele konečnou stanicí, jeho predikce mu více méně vycházela asi 6 let, což je samo o sobě slušný výsledek, co říkáte?

Závěr

Pro rok 2019 jsme tu měli celou řadu nevydařených předpovědí, které již zůstaly navždy nenaplněny. Stále tu však máme určitou možnost, že se některé jiné naplní. Bude rok 2020 rokem růstu, kdy překonáme 20K USD? Napište nám svou predikci nezávazně do komentářů. A pamatujte, že ani ta nejslavnější předpověď se nemusí naplnit!

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

[Odpočinek] Vánoce na blátě ❅ Santa a Ježíšek jsou v pohodě, ale počasí se muselo zbláznit!

Zdroj:

https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *