Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nepotřebujeme více digitálních měn! Předseda SEC Gensler po žalobě kryptoburz odhalil záměr agendy [Komentář]

Jak uvedl youtuber Ivan on Tech ve svém novém videu, za růstem Bitcoinu během regulatorního armagedonu v USA může stát fakt, že všichni mohli vidět, jak nefér a zaujaté je ve skutečnosti počínání Genslera a SEC vůči kryptosektoru.

 

Akcie COIN spadly o 20 %: Sec žaluje top americkou kryptoburzu Coinbase za porušení pravidel pro cenné papíry

 

Máme dolary, eura… Všechno jsou to digitální měny. Nepotřebujeme další digitální měnu…

V tomto duchu vyrazil předseda SEC Gary Gensler na své mikro turné do médií, konkrétně do pořadu Squawk Box na CNBC, aby zde komentoval nové žaloby hlavních hráčů v kryptoodvětví. Obě kryptoburzy – Binance a Coinbase – SEC zažalovala v podstatě během 24 hodin. Oficiálním důvodem má být mimo jiné údajné neregistrované obchodování cenných papírů.

Věc je celkem zvláštní v tom, že ve skutečnosti na obou platformách kromě kryptoměn či stablecoinů žádné akcie ani dluhopisy nenajdete. Roli cenných papírů v tomto případě měly sehrát samotné kryptoměny, ale dokonce i související služby.

SEC v poslední době usilovně chránila Američany před vyplácením úroků na krypto platformách – před jakýmikoli airdropy, nebo podílem z on-chain odměn za validaci či staking. I tyto platby jsou totiž podle Genslerovy komise cenné papíry.

A jelikož žádný kryptoměnový podnik nedokáže splnit pravidla stanovená okolo roku 1933, fungovaly dosud ustanovení o cenných papírech na kryptobyznysy jako kryptonit na Supermana. Někteří se pod Genslerovou zelenou září hroutili a jejich společnosti bankrotovaly, jiní se dušovali a platili horentní pokuty…

V poslední době se pak objevil nový fenomén – kryptoměnové společnosti, které se rozhodly proti SEC bránit. K těm patří Ripple a zdá se, že nově také dvě největší kryptburzy na světě.

Gary Gensler vystoupil a řekl, že svět nepotřebuje více digitálních měn. Pak se kryptomarket prudce zvedl ze ztrát. Komentáře přišly ve stejný den, kdy SEC oznámila žalobu na Coinbase, druhou největší burzu na světě, a den po bezprecedentním právním kroku proti Binance a jejímu zakladateli.

 

Graf BTC z videa youtubera Ivan on Tech po pumpě vyvolané Genslerovými výroky

 

Zatímco oficiální důvody žalob známe, Gensler se v rohovoru nechal unést a prozradil skutečný původ své agendy. Kupodivu to není ochrana investorů, ale spíše bank, včetně té nějvětší – Fedu:

Nepotřebujeme další digitální měnu. Digitální měnu už máme. Říká se tomu americký dolar; nazývá se to euro; tomu se říká jen. Máme digitální investice.., ať už jde o velké technologické společnosti, automobilové společnosti, všechno je právě teď digitální, svět investování, prohlásil Gensler zjevně pln emocí a opojení poté, co jeho agentura zasáhla prakticky celý kryptosvět.

Veřejné odhalení existence druhé utajované agendy SEC mohlo být skutečnou příčinou pozoruhodné situace, kdy dost možná nejvíc anti-kryptoměnový regulátor všech dob vypumpoval trhy akcí, která je měla zadupat do země.

Gensler v podstatě, byť nepřímo, před celým světem přiznal, že ve skutečnosti nejde o dodržovaní pravidel, nejde o férové regulace platící pro všechny stejně. Ve skutečnosti je to o poškození a zničení kryptoměn a celého odvětví digitálních měn.

Šéf SEC říká, že digitálním odvětvím má být dolar, mají jím být big tech společnosti… Je to o digitálním dolaru, CBDC, bankách a nikdo nepotřebuje digitální měny, jako je Bitcoin.

Zdá se, že konečným Genslerovým cílem je donutit všechny drobné investory opustit kryptoměnu a vrátit se do náruče bankovního systému. A  jestli si myslíte, že Bitcoinu se to netýká, tak si sedíte na očích.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

6. – 8. 6. Praha hostí největší bitcoinovou konferenci v Evropě! Na BTC Prague potkáte Michaela Saylora či Adama Backa

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *