Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Akcie COIN spadly o 20 %: Sec žaluje top americkou kryptoburzu Coinbase za porušení pravidel pro cenné papíry

Americká SEC ve dvou dnech napadla obě nejoblíbenější kryptoburzy na světě. Po Žalobě na Binance přichází žaloba na Coinbase – tvrdí, že Coinbase funguje jako neregistrovaná burza cenných papírů, makléř a clearingová agentura.

 

Zájem o krypto chladne jako nenaplněná láska! Sentiment: neutrální; vyhledávač zaznamenává minima: Týden na trzích

 

Krptoburza Coinbase sídlící v New Yorku podle komise nabízela cenné papíry, zatímco se neregistrovala, čímž se vyhýbala schématu zveřejňování pro trhy cenných papírů.

Dnes jsme obvinili společnost Coinbase, Inc. z toho, že provozovala svou platformu pro obchodování s kryptoaktivy jako neregistrovanou národní burzu cenných papírů, makléře a clearingovou agenturu a že nezaregistrovala nabídku a prodej svého programu stakingu kryptoaktiv jako služby, uvedla SEC.

Coinbase měla podle komise nabízet neregistrované cenné papíry od roku 2019. O necelé dva roky později jí stejný regulátor povolil zalistovat své akcie COIN na burze cenných papírů.

SEC, která si najednou uvědomila, že Coinbase dělá něco nezákonného, během okamžiku až o 20 % srazila cenu akcií společnosti, které umožnila veřejné obchodování. Z cca 58,3 USD se akcie COIN v reakci na novinku zřítily až na cca 47 dolarů, přičemž aktuálně v době zveřejnění článku konsolidují na ceně okolo 52 dolarů.

Předseda SEC Gary Gensler uvedl, že kryptoburza údajně připravila své zákazníky o kritickou ochranu, která brání podvodům a manipulaci, a vyhýbala se řádnému odhalení a zabezpečení proti střetu zájmů.

Gurbir Grewal, ředitel divize SEC pro prosazování, řekl:

Jak je uvedeno v naší žalobě, Coinbase si byla plně vědoma použitelnosti federálních zákonů o cenných papírech na své obchodní aktivity, ale záměrně je odmítla dodržovat.

Jak bylo uvedeno, pouze o den dříve SEC zažalovala také kryptoburzu Binance na základě podobných obvinění.

Pokud musíte bojovat s každým, možná jste na vině vy, reagoval CEO Binance Zhao na žalobu konkurenční Coinbase.

Na Twitteru si uživatelé kryptoměn vyložili růst Bitcoinu i přes zdrcující novinku jako důkaz, že se předseda SEC Gensler nedočká se svými novými žalobami mnoha úspěchů. Někteří investoři se divili, jak mohlo být povoleno Coinbase v roce 2021 vstoupit na burzu, pokud fungovala jako neregistrovaný broker cenných papírů.

Není jasné, proč ve skutečnosti BTC zaznamenal cca 5% nárůst a v podstatě tak smazal včerejší propad. Můžeme jen spekulovat, že trh vnímá spojení dvou pravděpodobně nejsilnějších hráčů v odvětví proti SEC v rámci obdobných případů jako silnou kartu.

Na jaře Coinbase obrdžela předběžné obvinění SEC Wells.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

6. – 8. 6. Praha hostí největší bitcoinovou konferenci v Evropě! Na BTC Prague potkáte Michaela Saylora či Adama Backa

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *