Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Při krachu kryptoměn v roce 2022 bylo zničeno 80 000 bitcoinových milionářů!

Počet bitcoinových dolarových milionářů se od listopadu loňského roku snížil o více než 75 %.

Ubylo bitcoinových milionářů

V roce 2022 na kryptomarket udeřil downtrend, který vytrvale sráží ceny jednotlivých kryptoaktiv dolů. V důsledku poklesu kryptotrhu více než 80 000 investorů do bitcoinů (BTC) ztratilo status dolarového milionáře.

Jak uvádí BitInfoCharts, ještě 12. listopadu, tedy pár dní poté, co Bitcoin dosáhl současného historického maxima kolem 69 000 USD, celkem 108 886 bitcoinových adres hlásilo zůstatek v hodnotě více než 1 milion USD.

TIP: Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Nyní, zatímco se cena Bitcoinu snaží zuby nehty udržet nad 20 000 USD, již pouhých 26 284 adres obsahuje BTC v hodnotě 1 milionu USD a více. To znamená, že počet papírových milionářů se na základě těchto dat snížil o více než 75 %, a to zhruba za posledních 8 měsíců.

Pokud jde o velryby držící BTC v hodnotě 10 mil. dolarů a více, ty zaznamenaly pokles “pouze” o 58 % na současných 4 342 adres peněženek. Přibývá naopak tzv. wholecoinerů, kteří drží celý 1 bitcoin a více.

Medvědí trh k takovému zůstatku dopomohl více než 13 000 lidem, čímž se celkový počet wholecoinerů zvýšil na něco málo přes 860 tisíc. Údaj naznačuje, že drobní investoři hromadí BTC, zatímco ceny klesají.

Data nelze brát doslovně. Na blockchainu lze dosledovat zůstatky jednotlivých adres, nicméně jejich majitele neznáme. Jedna entita může mít adres více, proto nelze přesně určit, kolik jednotlivců či firem ve skutečnosti drží klíče ke všem bitcoinovým adresám s nenulovými zůstatky…

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *