Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Republikánští členové amerického sněmovního výboru pro finanční služby představili návrh zákona o digitálních aktivech

Zbrusu novou legislativu, která by v případě schválení vytvořila právní rámec pro digitální aktiva v USA, právě představili republikánští zastupitelé.

Členové Výboru pro zemědělství a finanční služby Sněmovny reprezentantů představili výsledek společného regulačního rámce pro digitální aktiva. Zákonodárci uvádějí, že na návrhu pracovali asi rok.

Zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století byl představen ve čtvrtek 20. července. Dokument čítá 212 stran a jeho záměrem je řešit mezery v regulaci vytvořením rámce pro „specifická rizika různých činností souvisejících s digitálními aktivy.“

 

Tesla se drží svých bitcoinů překvapvou silou, již 4. čtvrtletí v řadě Muskova automobilka neprodala jedinou minci BTC

 

Podobně jako konkurenční návrh Zákona o odpovědných finančních inovacích Lummis-Gillibrand Responsible Financial Innovation Act se i tato legislativa zaměřuje na vyjasnění rolí SEC a CFTC.

Požadavkem na klasifikaci komodity by byla decentralizace. Na účastníky trhu by dopadly nové a komplexnější požadavky na zveřejňování a m ohli by mít registraci u obou agentur. Ty by se pak musely podílet na vytvoření konzistentních regulačních standardů společně se zahraničními regulátory.

Výbor na Twitteru uvedl:

Představujeme zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století. Tento návrh zákona vytváří regulační rámec pro digitální aktiva, chrání spotřebitele, podporuje inovace a staví Ameriku jako lídra v oblasti financí a technologií.

V doprovodných materiálech k návrhu zazněla kritika kroků SEC pod vedením Garyho Genslera:

Stávající regulační režim SEC není navržen tak, aby vyhovoval registraci a regulaci digitálních aktiv. SEC nedokázala poskytnout jasnost, kterou tyto subjekty potřebují k fungování.

Mezi předkladatele nového návrhu zákona pro digitální aktiva patří French Hill, Dusty Johnson, Glenn Thompson, Tom Emmer a Warren Davidson. Cynthia Lummis a Kirsten Gillibrand pak minulý týden představily novou verzi svého dvoustranného zákona o odpovědných finančních inovacích, kterému bude tento zákon konkurovat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Přesnost modelu umělé inteligence ChatGPT se postupně zhoršuje! Výzkumníci si lámou hlavu nad tím, proč se tak stalo

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *