Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Přesnost modelu umělé inteligence ChatGPT se postupně zhoršuje! Výzkumníci si lámou hlavu nad tím, proč se tak stalo

Podle nové studie se schopnosti chatbota ChatGPT s umělou inteligencí od OpenAI s postupem času zhoršují a výzkumníci nemohou přijít na důvod.

Ve studii z 18. července výzkumníci ze Stanfordu a UC Berkeley zjistili, že nejnovější modely ChatGPT se staly mnohem méně schopné poskytovat přesné odpovědi na identickou sérii otázek v rozmezí několika měsíců.

Vědci Lingjiao Chen, Matei Zaharia a James Zou testovali, jak spolehlivé jsou různé modely umělé inteligence ChatGPT-3.5 a ChatGPT-4. V rámci výzkumu požádali textboty s AI, aby vyřešily řadu matematických problémů, odpověděly na citlivé otázky, napsaly nové řádky kódu a použily prostorové uvažování na základě podnětů.

 

Předseda SEC Gary Gensler o rozsudku v kauze Ripple nechtěl mluvit, následně vyjádřil své zklamání i potěšení současně

 

Autoři studie zaznamenali pokles kvality odpovědí, ale nedokázali poskytnout jasnou odpověď, proč se schopnosti AI chatbota zhoršily. Obecně vzato laická veřejnost spíše očekávala, že bude docházet k učení se a zlepšení.

Zarážející je brutální rozsah zhoršení v některých oblastech. Studie uvádí, že ChatGPT-4 byl v březnu schopen identifikovat prvočísla s přesností 97,6 %, ale v červnu již rozpoznal pouze 2,4 %.

Textové modely se pak zhoršily jak v tvorbě kódu, tak i v odpovědích na citlivé otázky týkající se pohlaví a etnika, na které odmítly odpovědět. Zjištění mohou být alarmující pro obory a odvětví, kde již započala integrace umělé inteligence do pracovních postupů.

„Chování stejné služby [velký jazykový model] se může podstatně změnit v relativně krátkém čase,“ napsali vědci s tím, že je třeba neustále sledovat kvalitu modelu umělé inteligence.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Robert F. Kennedy Jr. slibuje, že v případě zvolení prezidentem podpoří americký dolar drahými kovy a bitcoiny (BTC)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *