Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rok a půl od zahájení pilotní verze čínské e-CNY dosáhly objemy transakcí s digitálním juanem téměř 250 miliard dolarů

Digitální juan, známý pod označením e-CNY, či obecně jako digitální měna centrální banky (CBDC), již dosáhl objemů transakcí v hodnotě téměř čtvrt bilionu dolarů.

Guvernér Čínské lidové banky Yi Gang vystoupil na konferenci v Singapuru a uvedl, že digitální měna jeho centrální banky ke konci června zobchodovala 1,8 bilionu jüanů. To znamená transakce v hodnotě téměř 250 miliard dolarů či asi 5,4 bil. korun.

Gang uvedl, že za rok a půl bylo provedeno přibližně 950 milionů transakcí s digitálním juanem na zhruba 120 milionech peněženek. Průměrná výše transakce pak činila přibližně 260 USD.

 

Soudní rozhodnutí o XRP nemělo žádný dopad? Předseda SEC v žádosti o 2,4 mld. USD rozpočtu zmiňuje krypto divoký západ

 

Agentura Reuters uvádí, že e-CNY zatím stále představují pouze 0,16 % čínské peněžní zásoby. Ke konci června bylo údajně v oběhu 16,5 miliardy e-CNY v hodnotě cca 2,3 miliardy dolarů.

Podle informací se zdá, že zavedení CBDC v masovém měřítku 1,4 miliardové populace Číny je stále na začátku. Většinu transakcí dosud tvořily domácí retailové platby. Nicméně začalo i testování mezinárodních transakcí. Mimo jiné Bank of China Hong Kong začala zkoušet přeshraniční platební schéma pro zákazníky Bank of China ve vybraných maloobchodních prodejnách v Hong Kongu.

Zatímco Čína integruje peníze se 100% kontrolou, zbytek světa má stále šanci se přiklonit ke svobodné měně. Bitcoin podle různých zpráv dosáhl v roce 2022 celosvětového objemu transakcí v hodnotě 8,2 bilionu dolarů.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Robert F. Kennedy Jr. slibuje, že v případě zvolení prezidentem podpoří americký dolar drahými kovy a bitcoiny (BTC)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *