Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Předseda SEC Gary Gensler o rozsudku v kauze Ripple nechtěl mluvit, následně vyjádřil své zklamání i potěšení současně

Předseda Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) Gary Gensler veřejně komentoval soudní rozhodnutí z minulého týdne o žalobě agentury proti Ripple s dopadem na altcoin XRP.

Zdá se, že předseda Gensler by se raději než případu Ripple věnoval tomu, jak může SEC využít umělou inteligenci k potírání každého nebezpečí pro investory. Na rozsudek však byl dotázán na své přednášce o umělé inteligenci v National Press Club.

Na otázku, zda rozhodnutí mění jeho postoj ke kryptoměnám a „vnáší naléhavost do potřeby federální legislativy, která by objasnila regulační dohled nad tímto průmyslem,“ odpověděl, že na to je příliš brzy a dále uvedl:

 

Binance oznámila zprovoznění rychlých a levných vkladů a výběrů Bitcoinu (BTC) pomocí platební vrstvy Lightning Network

 

Jsme potěšeni tímto rozhodnutím, které uznává důležitost ochrany investorů – institucionálních investorů – a soudního hnutí, pokud jde o spravedlivé upozornění, a současně jsme zklamáni tím, co řekli o drobných investorech, stále se na to díváme a hodnotíme toto stanovisko.

Není překvapením, že se toto téma objevilo také o den později v rozhovoru pro Yahoo Finance. Gensler se do značné míry opakoval a řekl:

Jsme rádi, že se soud zabýval […] tím, že token pro institucionální investory je cenný papír […] a zklamaní v druhém aspektu o drobných investorech. Stále to zvažujeme..

Gensler tak zatím nepotvrdil ani nevyvrátil, zda se SEC po prohře s Ripple hodlá odvolat.

V zatím nepravomocném rozsudku soud uvádí, že jakýkoli prodej XRP na burzách nelze považovat za neregistrovanou nabídku cenných papírů. Takové rozhodnutí ulevilo jak investorům, kteří mají peníze v XRP a dalších altcoinech potenciálně napadnutelných komisí, tak i kryptoburzám v čele s Coinbase a Binance, které rovněž čelí žalobám SEC v samostatných soudních sporech.

Mnoho kryptoměnových burz „má pocit, že to pro ně byla skutečná výhra“ a znovu zalistují XRP, řekla mu tazatelka Jennifer Schonberger. Mohlo by rozhodnutí vytvořit precedens?

Ptáte se na dobré otázky, uvedl Gensler.

Nebyly však zřejmě dost dobré na to, aby na ně poskytl přímou odpověď.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Co je Graph (GRT)? Kryptoměna na ethereovém blockchainu, která funguje jako decentralizovaný “Google” pro krypto projekty

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *