Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Chainlink (LINK) spouští cross-chain protokol k přemostění do světa tradičních financí za spolupráce hned několika bank

Několik předních bank po celém světě již spolupracuje s týmem kryptoměny Chainlink na vývoji a testování mostu Cross-Chain Interoperability Protocol (CCIP).

Vývojářská firma stojící za protokolem Chainlink spustila cross-chain protokol, jehož cílem je poskytovat interoperabilitu mezi tradičními finančními firmami a veřejnými i soukromými blockchainy.

Jak uvedl produktový ředitel Chainlink Labs Kemal El Moujahid, Cross-Chain Interoperability Protocol (CCIP) od začátku přemosťuje Ethereum, Avalanche, Polygon, Arbitrum a Optimism. Na implementaci se chystá decentralizovaný finanční protokol AAVE, zatímco decentralizovaná derivátová platforma Synthetix již funguje na mainnetu CCIP.

 

Amerika je ve smutném stavu, říká Robert Kiyosaki a dodává, že se bude držet Bitcoinu a drahých kovů uprostřed předlužení

 

Vývojáři budou mít přístup k CCIP na testnetech již od 20. července. Protokol je dále navázán na platební systém Swift, který používá více než 11 000 bank po celém světě k usnadnění mezinárodních plateb a zúčtování.

CCIP si klade za cíl vytvořit most mezi světy on-chain a off-chain. Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Chainlink Sergej Nazarov k tomu uvedl:

Stejně jako klíčové standardy, jako je TCP/IP, přetvořily fragmentovaný raný internet na jediný globální internet, který dnes všichni známe a používáme, vytváříme CCIP, abychom propojili roztříštěné veřejné blockchainové prostředí a rostoucí ekosystém bankovních řetězců do jediného internetu smluv.

Mezi finanční instituce, které zkoumají využití řešení interoperability Chainlinku, patří BNY Mellon, BNP Paribas, Citi, Australia and New Zealand Banking Group, Clearstream, Euroclear a Lloyds Banking Group, uvádí Chainlink.

Jednou z otázek, kterou si klade nejeden investor, je, co bude tím očekávaným trhákem, který popožene příští bull market na kryptotrzích. Interoperabilita patří k možným kandidátům.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

XRP není cenný papír, rozhodl soud! Raketový růst ceny po výhře Ripple a opětovné zalistování na kryptoburzách

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *