Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Podle soudu SEC měla varovat Coinbase, že by její podnikání mohlo být později posouzeno jako nezákonný prodej cenných papírů

Soud říká, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) mohla dát Coinbase upozornění, že by mohla porušovat zákony o cenných papírech, než schválila její žádost o zveřejnění.

Stejná regulační agentura, která dovolila Coinbase, aby se její akcie obchodovaly na burze, později společnost zažalovala za porušení zákona o cenných papírech.

SEC v červnu podala žalobu na Coinbase, která tvrdila, že firma kotovaná na Nasdaq prodala neregistrované cenné papíry. Jako kryptoburza však Coinbase od začátku poskytovala platformu pro obchodování kryptoměn, čehož si SEC musela být dobře vědoma v době schválení zveřejnění.

 

SEC se stále může odvolat! Právníci varují před přehnaným optimismem investorů i nadšenců po výhře společnosti Ripple

 

Poradce SEC Peter Mancuso soudu sdělil, že schválení žádosti Coinbase S-1 o provedení primární veřejné nabídky (IPO) ze strany agentury neznamená, že komise kdy dala svůj souhlas s celým byznysem:

To, že SEC povoluje společnosti vstoupit na burzu, neznamená, že SEC požehná základnímu podnikání nebo základní obchodní struktuře nebo říká, že základní obchodní struktura není v rozporu se zákonem.

Neexistují žádné důkazy, že by se SEC podívala na konkrétní aktiva a učinila konkrétní rozhodnutí a poté poskytla Coinbase útěchu, že to nebude později shledáno jako cenný papír.

Soudkyně Katherine Polk Failla se však nezdála být s tímto ujištěním v souladu. Uvedla:

Neříkám, že by komise měla být vševědoucí v době, kdy vyhodnocuje registrační prohlášení, a že by měla všechn o vědět. Ale myslela bych si, že se komise zabývá tím, co dělá Coinbase, a nějak bych čekala, že řekne, víte, tohle byste opravdu neměli dělat. Je to v rozporu se zákony o cenných papírech, nebo se zde nacházíme na nějakém zajímavém neprozkoumaném území, pokud jde o to, zda jsou aktiva na vaší platformě cennými papíry, takže buďte předem varováni, že možná jednoho dne může nastat problém.

Nikdy jste jim nemohli říct: ‘Musíte se zaregistrovat jako burza cenných papírů.’ To bylo v pravomoci SEC udělat, ne?

Podle soudkyně zřejmě není úplně od věci, že se Coinbase domnívala, že její podnikání nebylo v rozporu s pravidly, na která SEC dohlíží.

..Není bláznivé, že si Coinbase myslela, že to, co dělali, bylo v pořádku, protože to bylo přesně to, co jste jim dovolili udělat, když vydali S-1.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

CEO BlockFi zarytě ignoroval rizika vyplývající z expozice FTX a Alameda, což přispělo ke kolapsu, tvrdí věřitelé

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *