Neděle, 19 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ripple prokázal tíživou potřebu krypto regulační jasnosti! Pokusy SEC, vykreslit to jako vítězství, jsou ubohé: Garlinghouse

Generální ředitel Ripple Brad Garlinghouse říká, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) selhala ve všem, na čem záleží, poté, co soud vydal převratné rozhodnutí ve prospěch jeho společnosti.

Podle soudního rozhodnutí je jakýkoli prodej XRP na kryptoburzách v pořádku a neporušuje zákon, zatímco soukromé prodeje Ripple institucionálním investorům představují neregistrované cenné papíry.

Celkově vzato je rozudek velkou výhrou pro celý kryptosektor, který se v důsledku regulace vymáháním dostal pod tlak. Společnost Ripple přitom již od začátku tvrdila, že v případu bude hájit nejen sebe, ale i všechny další kryptoměny a celý svět kryptoměn proti svévolné a škodlivé pozici SEC.

 

Amerika je ve smutném stavu, říká Robert Kiyosaki a dodává, že se bude držet Bitcoinu a drahých kovů uprostřed předlužení

 

CEO Ripple Brad Garlinghouse k tomu uvedl:

Jakýkoli pokus SEC vykreslit to jako nějaký druh rozděleného vítězství je ubohý. Prohráli ve všem, na čem záleží (jak poznamenalo mnoho právníků, nejen Rippleových).

Garlinghouse dále říká, že rozsudek je v rozporu s tvrzením SEC, že všechna digitální aktiva (s výjimkou Bitcoinu) se považují za cenné papíry.

Doufám, že včerejší rozhodnutí je budíček, který Kongres potřebuje. Toto rozhodnutí přímo podkopává tvrzení SEC, že téměř všechny tokeny jsou ze své podstaty cenné papíry – což pravděpodobně vytvoří pozitivní precedens pro ostatní digitální tokeny v USA.

Také podle bývalého předsedy CFTC Timothy Massada by případ mohl poskytnout motiv aci pro některé americké zákonodárce, kteří dříve nebyli ochotni uvažovat o legislativě kryptoměn.

To jasně ukazuje, že nemůžeme vytvořit krypto regulační rámec pouze prostřednictvím vymáhání, řekl bývalý předseda CFTC.

Zástupci ve sněmovním výboru pro finanční služby v současné době zvažují návrh zákona o struktuře trhu, který nedávno předložily senátorky Cynthia Lummis a Kirsten Gillibran. Rozsudek v kauze Ripple mu do značné míry dodal na důležitosti.

Rozhodnutí komentovala také Caroline Pham, jedna z pěti komisařek Commodities Futures Trading Commission (CFTC). Podle Pham byla po částečném vítězství Ripple vytyčena cesta k jasnosti regulace kryptoměn ve Spojených státech.

Víte, minulý rok jsem řekla, že nejprve u soudů uvidíme regulační jasnost ohledně definice cenného papíru, a myslím, že jsme to viděli u některých velmi velkých soudních stanovisek, které byly zveřejněny, uvedla.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Chainlink (LINK) spouští cross-chain protokol k přemostění do světa tradičních financí za spolupráce hned několika bank

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *