Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký dolar ztratí status světové rezervní měny, říká ekonom z největší světové ratingové agentury S&P Global

Podle ekonoma společnosti S&P Global je vážně ohrožena výsadní pozice amerického dolaru jakožto globální rezervní měny.

Ačkoli dolar v historii zklamal důvěru těch, kteří ho začali používat jako rezervní měnu pro jeho podložení ryzím zlatem, status globální rezervní měny si udržel až dodnes. To by se však podle některých mohlo změnit.

Paul Gruenwald, hlavní ekonom Standard and Poors Global (S&P Global), řekl na konferenci v Londýně, že dolar „nemá úplně takovou sílu jako dříve.“ Ekonom největší světové ratingové agentury říká, že status globální rezervní měny amerického dolaru je nyní v procesu ztráty.

 

Generální ředitel BlockFi ignoroval rizika vyplývající z expozice FTX a Alameda, což přispělo ke kolapsu, tvrdí věřitelé

 

Gruenwald odkazuje na nárůst obchodu prováděného v čínském jüanu a nízké financování nabízené čínskými bankami, jako je Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) a Nová rozvojová banka (NDB), kterou založila BRICS, ekonomická koalice Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky.

Mimo dolarový svět se dějí i jiné věci, uvedl ekonom S&P Global a dodává:

Americký (dolar) bude i nadále vedoucí světovou měnou, (ale) už nebude dominantní světovou měnou.

Možnou ztrátu výsadní pozice dolaru vnímají i další významné osobnosti v USA. Začátkem tohoto měsíce bývalý předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan v reakci na bezzubý dluhový strop uvedl:

..Máme tyto vůdce, kteří říkají, že neudělají nic, aby zastavili dluhovou krizi v této zemi. A víme, že nás čeká dluhová krize. Takže na této frontě se dvoří katastrofě. V podstatě poškozují naši schopnost zachovat si rezervní měnu. Posouvají nás blíže k dluhové krizi tím, že se v podstatě zavázali, že to nebudeme řešit.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Chainlink (LINK) spouští cross-chain protokol k přemostění do světa tradičních financí za spolupráce hned několika bank

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *