Čtvrtek, 28 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Druhé čtvrtletí bylo pro výkon Bitcoinu solidní! Zatímco altcoiny krvácely, bitcoinová dominance rostla, říká CoinGecko

Altcoiny se během 2. čtvrtletí tohoto roku trápily, včetně burzovních, metaverse a DeFi tokenů, ale Bitcoinu se dařilo, uvádí CoinGecko.

Agregátor kryptodat vydal v úterý svou zprávu o kryptoprůmyslu za Q2 2023. Není překvapením, že služba jmenovala Bitcoin a Ethereum jako vítěze.

CoinGecko uvádí, že zatímco BTC a ETH navázaly na své zisky z prvního čtvrtletí, Binance coin (BNB), XRP či Cardano (ADA) byly zasaženy dvojcifernými ztrátami.

 

Předseda SEC Gary Gensler o rozsudku v kauze Ripple nechtěl mluvit, následně vyjádřil své zklamání i potěšení současně

 

Společnost uvedla, že BNB a ADA zaznamenaly největší ztráty proto, že obě byly označeny jako cenné papíry v soudních sporech proti Binance a Coinbase podaných Komisí pro cenné papíry a burzy.

Stejně špané bylo Q2 také pro decentralizované finance (DeFi), v čele s kryptoměnami Uniswap (UNI), Chainlink (LINK) a Lido (LDO). Také tato digitální aktiva byla zasažena dvojcifernými propady.

Brutální ztráty dosahující až 40 % pak vykázalo pět největších metaverse tokenů, ke kterým patří Axie Infinity (AXS), Sandbox (SAND) a Decentraland (MANA).

V důsledku toho se dominance Bitcoinu koncem června zvýšila na dvouleté maximum těsně nad 52 %, uvádí CoinGecko. Nedávno však klesla zpět pod 50 % díky altcoinové oblevě řízené částečným vítězstvím Ripple u soudu.

Po hvězdném 1. čtvrtletí Bitcoin nadále překonává většinu hlavních tříd aktiv i ve 2. čtvrtletí, pouze zaostává za NASDAQ a S&P500, uvádí zpráva.

Co se týče celkové tržní kapitalizace, ta na konci čtvrtletí skončila na stejných hodnotách kde začala, a to 1,2 bilionu dolarů. Jak ale naznačuje datový agregátor, do výkonnosti jednotlivých digitálních aktiv v tomto období výrazně zasáhla SEC.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Ripple prokázal tíživou potřebu krypto regulační jasnosti! Pokusy SEC, vykreslit to jako vítězství, jsou ubohé: Garlinghouse

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *