Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Druhé čtvrtletí bylo pro výkon Bitcoinu solidní! Zatímco altcoiny krvácely, bitcoinová dominance rostla, říká CoinGecko

Altcoiny se během 2. čtvrtletí tohoto roku trápily, včetně burzovních, metaverse a DeFi tokenů, ale Bitcoinu se dařilo, uvádí CoinGecko.

Agregátor kryptodat vydal v úterý svou zprávu o kryptoprůmyslu za Q2 2023. Není překvapením, že služba jmenovala Bitcoin a Ethereum jako vítěze.

CoinGecko uvádí, že zatímco BTC a ETH navázaly na své zisky z prvního čtvrtletí, Binance coin (BNB), XRP či Cardano (ADA) byly zasaženy dvojcifernými ztrátami.

 

Předseda SEC Gary Gensler o rozsudku v kauze Ripple nechtěl mluvit, následně vyjádřil své zklamání i potěšení současně

 

Společnost uvedla, že BNB a ADA zaznamenaly největší ztráty proto, že obě byly označeny jako cenné papíry v soudních sporech proti Binance a Coinbase podaných Komisí pro cenné papíry a burzy.

Stejně špané bylo Q2 také pro decentralizované finance (DeFi), v čele s kryptoměnami Uniswap (UNI), Chainlink (LINK) a Lido (LDO). Také tato digitální aktiva byla zasažena dvojcifernými propady.

Brutální ztráty dosahující až 40 % pak vykázalo pět největších metaverse tokenů, ke kterým patří Axie Infinity (AXS), Sandbox (SAND) a Decentraland (MANA).

V důsledku toho se dominance Bitcoinu koncem června zvýšila na dvouleté maximum těsně nad 52 %, uvádí CoinGecko. Nedávno však klesla zpět pod 50 % díky altcoinové oblevě řízené částečným vítězstvím Ripple u soudu.

Po hvězdném 1. čtvrtletí Bitcoin nadále překonává většinu hlavních tříd aktiv i ve 2. čtvrtletí, pouze zaostává za NASDAQ a S&P500, uvádí zpráva.

Co se týče celkové tržní kapitalizace, ta na konci čtvrtletí skončila na stejných hodnotách kde začala, a to 1,2 bilionu dolarů. Jak ale naznačuje datový agregátor, do výkonnosti jednotlivých digitálních aktiv v tomto období výrazně zasáhla SEC.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Ripple prokázal tíživou potřebu krypto regulační jasnosti! Pokusy SEC, vykreslit to jako vítězství, jsou ubohé: Garlinghouse

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *