Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

FTX chce zpět miliardu dolarů! Žaluje bývalého CEO Sama Bankmana-Frieda a další bývalé manažery, včetně Caroline Ellison

Sam Bankman-Fried, Caroline Ellison, Gary Wang a Nishad Singh… Zkrachovalá kryptoburza FTX žaluje bývalé manažery společností FTX a Alameda Research.

Společnost FTX chce získat nazpět více než 1 miliardu USD údajně zpronevěřených prostředků. Žaloba podaná ve čtvrtek u konkurzního soudu Spojených států amerických jmenovala jako obžalované bývalou generální ředitelku Alameda Research Caroline Ellison, spoluzakladatele FTX Zixiao „Gary“ Wanga, bývalého inženýra FTX Nishada Singha a Bankmana-Frieda.

Kryptoburzu a její dceřiné společnosti nyní vede šéf restrukturalizace a nový generální ředitel John Ray poté, co 11. listopadu 2022 vyhlásila bankrot podle kapitoly 11.

 

Spící gigant přesunul 61 216 předtěžených prahistorických etherů (ETH) v hodnotě 116 mil. USD na kryptoburzu Kraken

 

Podle FTX bývalé vedení kryptoburzy porušilo své svěřenecké povinnosti tím, že údajně zpronevěřili finanční prostředky zákazníků. Žaloba uvádí, že zpronevěra probíhala na „nepřetržitém základě k financování luxusních kondominií, politických a ‘charitativních‘ příspěvků, spekulativních investic a dalších…”

Žaloba jde ještě dál, když hovoří o „jednom z největších finančních podvodů v historii.“ Bývalí manažeři ho měli spáchat tím, že „zneužili svou kontrolu“ nad FTX a jejími spřízněnými společnostmi, což zapřičinilo ztráty více než milionu zákazníkům.

Obžalovaní měli vytvořit prostředí, ve kterém měla hrstka zaměstnanců „prakticky neomezenou moc“ dohlížet na převody fiatu a krypto aktiv a také si přisvojili pravomoc najímat a propouštět zaměstnance bez „jakéhokoli účinného dohledu“ nad tím, jak tyto pravomoci uplatnili.

Dále podle žaloby bývalí manažeři sami sobě vydali kapitál v hodnotě více než 725 milionů dolarů s nulovou protihodnotou pro věřitele. Bankman-Fried a Wang pak údajně zpronevěřili dalších 546 milionů dolarů na nákup akcií obchodní platformy Robinhood a Ellison si vyplatila 28,8 milionu dolarů na bonusech a použila 10 milionů dolarů na nákup podílu ve společnosti s umělou inteligencí.

Výčet případů údajné zpronevěry pokračuje “dárkem” Bankman-Frieda v hodnotě 10 mil. dolarů na účet svého otce na stejné platformě z 24. ledna 2022. Společnost FTX tvrdila, že tento „dar“ se nyní používá k financování právní obhajoby Bankman-Frieda.

Společnost FTX pak uvedla, že k mnoha údajným podvodným převodům došlo v době, kdy byla burza insolventní, čehož si žalovaní byli dobře vědomi.

V červenci 2019 nebo kolem července 2019 nařídil Bankman-Fried jednomu nebo více svým spiklencům[..], aby upravili software tak, aby umožnil společnosti Alameda udržovat záporný zůstatek na svém účtu na burze [FTX], uvádí.

Po této změně byla FTX schopná udržovat standardní operace, zatímco měla „velmi hluboké deficity.“

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Soudní rozhodnutí o XRP nemělo žádný dopad? Předseda SEC v žádosti o 2,4 mld. USD rozpočtu zmiňuje krypto divoký západ

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *