Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Chaotický a protiústavní! Zástupci kryptosektoru kritizují navrhovanou legislativu jako faktický zákaz decentralizovaného vývoje softwaru

Coin Center uvedlo, že návrh zákona o posílení národní bezpečnosti krypto-aktiv (CANSEE) je protiústavní. Blockchain Association ho označila za neslučitelný s technologií blockchain.

Asociace pro podporu sektoru digitálních aktiv kritizují nově navrhovanou legislativu pro kryptosektor. Krypto think tank Coin Center a skupina pro obhajobu kryptosektoru Blockchain Association vydaly samostatná prohlášení popisující legislativu jako „chaotickou,“ „nefunkční“ a „protiústavní“ způsob regulace DeFi.

Pokud by legislativa prošla, rozšířila by nové sankce na každého, kdo „kontroluje“ nebo „zpřístupňuje aplikaci navrženou pro usnadnění transakcí pomocí protokolu digitálních aktiv.“ Rovněž by uložila každé takové osobě povinnost dodržovat standardy proti praní špinavých peněz a standardy účetního výkaznictví.

 

Republikánští členové amerického sněmovního výboru pro finanční služby představili návrh zákona o digitálních aktivech

 

Ve svém blogovém příspěvku z 20. července Coin Center napsalo, že návrh zákona dává „prakticky neomezenou volnost” ministrovi financí, který by rozhodoval o tom, kdo splňuje definici “kontroly” protokolu.

Zástupci kryptosvěta dále uvádějí, že návrh zákona je protiústavní, protože by zasáhl proti vývojářům softwaru, kteří – jako součást svobody projevu – mají právo prvního dodatku publikovat kód.

I když oceňujeme touhu senátorů bojovat proti zneužívání krypto protokolů kriminálními a nepřátelskými aktéry, návrh zákona by bohužel také učinil vývoj takových protokolů v USA a americkými osobami neproveditelnými.

Horší je, že návrh zákona by byl protiústavním zákonem, protože by jasně porušoval první dodatek.

Bylo by to jako bychom postoupili oblast inovací zbytku světa, dodává Coin Center.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Druhé čtvrtletí bylo pro výkon Bitcoinu solidní! Zatímco altcoiny krvácely, bitcoinová dominance rostla, říká CoinGecko

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *