Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Strach lidí z digitálního eura donutil Slovensko přidat do Ústavy hotovostní pravidlo! Jakou změnu schválil parlament?

Slovenský parlament schválil změnu Ústavy. Nově přibude opatření, kterým Slovensko zakotví právo občanů platit za zboží a služby v hotovosti.

 

„Válka proti kryptoměnám“ Demokratické strany povede k tomu, že ztratí své klíčové voliče, říkají bratři Winklevossové

 

Právo používat hotovost jako způsob platby se stává součástí Ústavy na Slovensku. Tamní vláda tak reaguje na obavy, které mohou v lidech vzbuzovat CBDC.

Nová legislativa byla navrhována stranou Sme Rodina, údajně jako preventivní opatření proti navrhovanému digitálnímu euru.

Poslanec Miloš Svrček, jeden ze spoluautorů zákona, během rozpravy uvedl, že novela je nezbytná k ochraně finanční suverenity Slovenska:

Je velmi důležité, aby Ústava obsahovala ustanovení, na základě kterého se můžeme v budoucnu bránit jakýmkoli příkazům zvenčí, že může existovat pouze digitální euro a žádné jiné platební možnosti.

Podle politiků novinka dá lidem jistotu, že se nemusí bát, že s nadcházející digitalizací fyzické peníze zcela vymizí.

Nicméně je otázkou, zda budou mít nově nabyté ústavní právo Slováci skutečně tak garantováno, jak se změna tváří. Společně s tím totiž přichází protichůdná novinka, která obchodníkům naopak umožňuje odmítnout “vystavení bakteriím” a “krádežím.”

V součtu tak zdánlivě došlo k poněkud Kocourkovské situaci, kdy Slováci získali právo používat hotovost a obchody zase právo jejich hotovost odmítnout. Nicméně politici tvrdí, že je to nutné už kvůli e-shopům…

Mezi největší sporné body v potenciálním vývoji a implementaci digitálního eura patří myšlenka, že taková měna by byla zcela centralizovaná a umožnila by tak jedinému vládnímu subjektu kontrolovat transakce s ní prováděné. Někteří odborníci se domnívají, že to představuje skutečnou hrozbu pro osobní práva, jako je soukromí.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Nová „globální platforma CBDC” musí být vytvořena, aby překonala přeshraniční přijetí kryptoměn, říká ředitelka MMF

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *