Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

44 zemí má nyní zájem o připojení k ekonomické alianci BRICS! Stratégové americké banky JPMorgan varují před dedolarizací

V poslední době se často hovoří o Číně a Indii, jako hlavních konkurentech Spojených států na příští desetiletí. Zatímco se formuje BRICS jako vyzyvatel USD, JPMorgan vydává varování před dedolarizací.

Analytici finančního gigantu JPMorgan tvrdí, že zvýšené geopolitické napětí mezi dvěma největšími ekonomikami může hrozbu dedolarizace posunout na další úroveň.

Eskalace napětí mezi USA a Čínou je vážnou hrozbou pro světový mír. Podle stratégů americké banky pak může mít za následek erozi tržního podílu dolaru v globálních rezervách a obchodních prostředcích.

 

Každým týdnem blíž k parabolickému růstu – Bitcoin překonal každou “black swan” událost bull marketem: Týden na trzích

 

Pokud napětí mezi Spojenými státy a Čínou zesílí, dojde k větší globální fragmentaci, která by pravděpodobně vedla k deglobalizaci obchodu a financí… Ve financích by to také mohlo vést k dedolarizaci.

Analytici navíc hovoří o nové studené válce, ve kterou by současná situace mohla vyústit. Dolar však může oslabit i vnitřní politika USA v případě ekonomické krize či rostoucí dluh.

Mezitím roste seznam zemí, které se chtějí připojit ke globální ekonomické alianci známé jako BRICS. Ta byla založena za účelem vytvoření alternativy k americkému dolaru.

Anlil Sooklal, nejvyšší diplomat Jihoafrické republiky odpovědný za vztahy s uskupením, uvedl, že kromě 22 zemí, které již formálně požádaly o připojení, existuje „stejný počet zemí, které neformálně vyjádřily zájem stát se členy BRICS.”

To znamená, že celkový počet zájemců o připojení se k BRICS by mohl být až okolo 44. Zkratka BRICS původně označovala hospodářské uskupení 5 států: Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Každým týdnem blíž k parabolickému růstu – Bitcoin překonal každou “black swan” událost bull marketem: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *