Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Každým týdnem blíž k parabolickému růstu – Bitcoin překonal každou “black swan” událost bull marketem: Týden na trzích

Týden za týdnem se trh s bitcoiny blíží k době, kdy na základě cyklů mnoho obchodníků očekává bull market a růst na nové dlouhodobé maximum. Historie kryptotrhů je jedna černá labuť (black swan) za druhou a nic nezastavilo digitální zlato v dlouhodobém růstu.

Vítejte na hodlerském webu u Týdne na trzích. Za posledních 7 dní se cena BTC propada o 2,6 % s aktuální hodnotou 29 333 USD. Bitcoinová dominance korigovala předchozí růst propadem. Aktuálně dosahuje 48,6 %, což značí pokles o 0,7 %.

Od minulého dílu tak altcoiny oproti Bitcoinu lehce posílily. Ukázali jsme si, že čekání na halving během konsolidace se přehouplo přes polovinu. Sklenice je z půlky prázdná, nebo z poloviny plná?

Polovinu čekání na bull market máme za sebou, následuje halving a růst Bitcoinu na 150 tisíc dolarů: Týden na trzích

Bitcoin překonal každou “black swan” událost bull marketem

Ať se vám to líbí nebo ne, dlouhodobé cykly na trhu s bitcoiny úzce souvisí s halvingy. Nabídkový šok v minulosti předznamenával vstup do býčí fáze cyklu.

 

Bude se stejný scénář opakovat i nyní? Ano, možné to je. Bude Bitcoin opět růst o 1100%? Dost možná ne. Data jasně naznačují, že cykly postupně slábnou. Navzdory různým predikcím nám však přesná čísla vyjeví pouze budoucnost.

Některé grafy naznačují, že k určitému růstu může docházet ještě před půlením. Níže vidíme srovnání předchozího cyklu s tím současným ukazující až překvapivě výraznou podobnost.

 

Nikdy nevíte, kdy se graf náhle odchýlí z očekávané trajektorie, jako jsme to viděli třeba u modelu Stock to Flow analytika PlanB. Hodler by tak měl mít připravený plán pro každý scénář.

Existují i grafy, které naznačují, že jsme již vstoupili do prvotní fáze bull marketu. Následující graf BItcoin OTT Bands (Optimalizovaná pásma sledování trendů) se snaží určit přesné úrovně podpory a odporu odvozené z nejvyšších a nejnižších úrovní několika cenových pásem. Každé protnutí směrem nahoru v minulosti předznamenávalo růst.

 

Ačkoli mnohé grafy naznačují růst, vždy může dojít k nepředvídané údálosti, která pošle trh střemhlav na jih. Tyto nečekané okolnosti, všeobecně známé jako black swan či černé labutě, provázejí hlavní kryptoměnu již od počátků.

Následující graf dává do časového a cenového kontextu některé z největších hacků, bankrotů a dalších černých labutí v historii Bitcoinu. Velmi jasně se ukazuje, že tyto události vedly k výprodejům, které měly dočasný charakter a obvykle poměrně rychle následoval růst ceny.

 

Poslední black swan byl pád kryptoburzy FTX, který je mnohými označován za největší finanční podvod v historii. Tyto výprodeje jsou natolik zajímavé, že se je každoročně někteří aktéři pokoušejí vyvolat uměle pomocí různých FUDů.

Jaký bude příští FUD? A co budoucí další černá labuť? Bude to SEC, která se již téměř nepokrytě snaží zničit vešekrý kryptosektor? Nebo půjde o firmu velikosti BlackRock, která se za obrovské pozornosti médií odkloní od Bitcoinu, jako svého času Muskova automobilka Tesla?

Letitý Tether FUD nás stále provází, stejně jako silná chuť zakazovat digitální měny na každém místě, kam dorazí trend CBDC. Bude Bitcoin i nadále dlouhodobě imunní vůči black swan eventům?

 

Chaotický a protiústavní! Zástupci kryptosektoru kritizují navrhovanou legislativu jako faktický zákaz decentralizovaného vývoje softwaru

 

Závěr

Jak vysoko Bitcoin rostl během bull marketu, tak hluboko se může propadnout v bearish fázi cyklu. Výprodeje a tekoucí krev nabízí příležitosti k budování portfolí za předpokladu, že se Bitcoin a s ním i celý kryptomarket nakonec vymaní a odstartují další cyklus.

Investoři do kryptoměn to zažívají ve zrychlené podobě. Vše se děje mnohem rychleji u BTC, než na tradičních trzích. Být u toho je svým způsobem okouzlující.

Vítejte v nehostinném světě kryptoměn v době ochladnutí zájmu a zdánlivě nekonečné konsolidace. Také úspěch na kryptotrhu souvisí s pěknou dávkou trpělivosti a dodržováním strategie bez ohledu na okolnosti a black swan události.

Tento článek neberte jako signál k nákupu či prodeji, jedná se o dlouhodobý bullish koncept. Kryptotrhy jsou nejzajímavější pro ty, kteří myslí dlouhodobě, vnímají cykly, a to, co se během nich v kryptosvětě mění. Na ty nejzajímavější novinky a změny se zaměřuje většina našich článků, zůstaňte s námi a dozvíte se více. A pokud také příště vyjde volně pojatý seriál Týden na trzích, dozvíte se to jako první v ponděli na webu Kryptohodler.cz.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Rok a půl od zahájení pilotní verze čínské e-CNY dosáhly objemy transakcí s digitálním juanem téměř 250 miliard dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *