Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký kongres chystá novou regulaci pro stablecoiny stanovující nové povinnosti pro jejich emitenty v USA

Pro emitenty stablecoinů působící ve Spojených státech zákonodárci plánují zbrusu nový zákon, který mimo jiné přinese povinnost registrovat se u centrální banky.

 

Prezidentský kandidát Robert Kennedy Jr. říká, že Bitcoin nabízí únikovou cestu z rostoucí dluhové bubliny země

 

Nový návrh zákona si klade za cíl poskytnout regulační rámec pro stablecoiny ve Spojených státech. Norma byla zveřejněna v úložišti dokumentů Sněmovny reprezentantů několik dní před plánovaným slyšením na toto téma, které proběhne 19. dubna.

Pro vydavatele stablecoinů, kteří se nezaregistrují jako emitenti, hrozí až pět let vězení a pokuta ve výši 1 milion dolarů. Zákon dává digitální měny navázané na kurz dalších aktiv (zpravidla dolarů) do kompetencí Fedu a federálních bankovních agentur.

Zatímco zmíněné agentury budou mít na starost pojištěné depozitní instituce usilující o vydání stablecoinů, centrální banka má dohlížet na nebankovní instituce. Všichni emitenti by museli požádat o registraci, aby mohli v zemi podnikat.

Mezi faktory pro schválení je schopnost žadatele udržovat rezervy podkladových aktiv. Mezi povolené formy rezerv patří krytí americkými dolary nebo některým z vybraných forem státních dluhopisů a podobných aktiv.

Emitenti navíc musí prokázat technickou odbornost a zavedenou správu a řízení, stejně jako výhody nabízení finančního začlenění a inovací prostřednictvím stablecoinů.

Součástí připravované legislativy je také dvouletý zákaz vydávání stablecoinů, které nejsou zajištěny hmotným majetkem. Vážný problém by tak mohly mít například všechny algoritmické stablecoiny.

Zákon dále stanoví, že ministerstvo financí USA provede studii týkající se „endogenně kolateralizovaných stablecoinů.“ Podle definice dokumentu se endogenní stablecoin namísto krytí prostřednictvím rezerv spoléhá pouze na hodnotu jiného digitálního aktiva vytvořeného nebo udržovaného stejným tvůrcem.

V neposlední řadě dokument určuje, že Kongres a Bílý dům by podpořily studii Federálního rezervního systému o vydání digitálního dolaru.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Omezená zásoba BTC povede k ceně 10 000 000 uprostřed kolapsu USD: Investor do těžby zlata a stříbra Larry Lepard

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *