Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Argumenty na zamítnutí trestních obvinění vznesených proti Bankman-Friedovi jsou „sporné nebo neopodstatněné:“ Soud

Bývalý generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried (SBF) neuspěl. To znamená, že bude pravděpodobně čelit všem 13 obviněním z trestných činů ve dvou samostatných soudních řízeních počínaje říjnem 2023 a březnem 2024.

 

Bezpečnostní problémy a podvody očima odborníků: Potřebná je osvěta, ale kryptoměny nejsou až takovou výjimkou

 

Právní tým Bankmana-Frieda podal 8. května návrhy, jejichž cílem bylo, aby soudce zrušil 10 ze 13 trestných činů, kterým čelí, což by znamenalo pouze spiknutí za účelem spáchání podvodu s komoditami, spiknutí za účelem spáchání podvodu s cennými papíry a spiknutí za účelem praní špinavých peněz.

Soudce Lewis Kaplan vydal  memorandové stanovisko k návrhům, které by zastavily zjišťování a zveřejňování určitých informací souvisejících s trestním případem SBF.

Okresní soud Spojených států pro jižní obvod New Yorku zamítl návrhy právního týmu SBF, které se snažily zrušit většinu obvinění proti svému klientovi.

Soudce zvažoval, zda odmítnout 10 obvinění, mezi něž patřily podvody, spiknutí za účelem spáchání podvodu a porušení zákonů o financování kampaně. Z velké části popřel základ pro návrhy s odkazem na precedens od amerického odvolacího soudu pro druhý obvod.

Zproštění obvinění je ‚mimořádným opravným prostředkem‘ vyhrazeným pouze pro extrémně omezené okolnosti implikující základní práva, řekl Kaplan.

Druhý obvod považoval propuštění za ‚extrémní opatření‘, které bylo uplatněno ‚pouze za velmi omezených a extrémních okolností‘ a měla by být ‚vyhrazena pro skutečně extrémní případy‘ ‚zejména tam, kde se jedná o závažné trestné jednání.‘

Bankman-Fried tak bude čelit všem osmi obviněním původně vzneseným v prosinci 2022, čtyřem přidaným v únoru 2023 jako součást dodatečného obvinění a jednomu v březnu 2023 v souvislosti s údajným uplácením čínského vládního úředníka.

Posledních pět bodů bude řešeno v samostatném procesu, který má začít v březnu 2024 kvůli jejich přidání po vydání SBF z Baham. Jeho první soud pak má začít již v říjnu.

Soud posoudil všechny argumenty stran. V rozsahu, který zde není řešen, jsou argumenty buď diskutabilní, nebo neopodstatněné, dodal souce.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Bývalí animátoři Pixar, Netflix a Marvel pracují na filmu, který financuje DAO a postavy jsou z NFT: The Rise of Blus: A Nouns Movie

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *