Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

KYC se již zákazníci KuCoinu nevyhnou, kryptoburza v červenci zavede povinné kontroly osobních dokladů pro všechny

Kryptoměnová burza KuCoin uvedla, že příští měsíc zavede povinné kontroly identity, známé také jako know-your-customer (KYC).

 

Transakce ethereové layer-2 sítě Optimism vzrostly o 67 % po upgradu Bedrock: Více než 500 000 převodů denně

 

Regulační závazky dohnaly kryptoburzu KuCoin, kde bylo ještě jako na jedné z posledních možné obchodovat kryptoměny bez sdílení citlivých osobních dat a dokumentů.

Od 15. července budou noví zákazníci muset dokončit proces KYC, aby mohli začít používat služby KuCoinu, uvedla burza ve středu. Všichni nováčci tak povinně projdou procesem ověření totožnosti.

Novince se však nevyhnou ani stávající zákazníci, kteří chtějí KuCoin nadále používat. Ti, kteří nedokončí KYC, nebudou moci obchodovat na burze ani provádět vklady.

Kryptoburza se stala terčem kritiky ze strany regulačních orgánů. Podle nich laxní kontroly KYC na KuCoinu pomáhají podporovat podvody, praní špinavých peněz a financování terorismu.

KuCoin není mezi kryptoburzami žádný drobeček. Podle společnosti měl ke konci roku 2022 přes 27 milionů uživatelů, což z platformy činí jednu z největších světových kryptoburz s 24hodinovým objemem obchodování 531 milionů dolarů podle CoinGecko.

Ačkoli se soubory s kopiemi osobních dokladů a dalšími osobními údaji staly opakovaně terčem hackerů a došlo k jejich únikům, nadále je od kryptoburz vyžadují státy po celém světě. Smutnou pravdou je, že ačkoli oficiálně jsou shromažďovány z důvodů ochrany proti zločinům, v realitě se využívají spíše pro vymáhání daní.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Býčí trhy vydělávají peníze, medvědí trhy vytvářejí příležitosti: Jak využít tržních cyklů ve svůj prospěch při investování?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *