Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Binance zvažuje, že umožní velkým zákazníkům ponechat si kolaterál v bance namísto obchodního účtu platformy

Švýcarská FlowBank a Bank Frick se sídlem v Lichtenštejnsku byly zmíněny jako potenciální zprostředkovatelé služby snižující riziko institucí obchodujících na Binace.

 

Ethereum (ETH) se stává dominantní open source globální vypořádací sítí, může dosáhnout 51 000 USD, říká VanEck

 

Binance údajně zkoumá potenciální řešení, jak snížit riziko protistrany tím, že některým svým institucionálním klientům umožní ponechat si své obchodní zajištění v bance namísto na krypto platformě.

Informoval o tom Bloomberg s tím, že jde o vyhovění požadavkům zákazníků, kteří vyžadují nižší riziko protistrany. Zvýšené bezpečnostní opatření přicházejí po zhroucení FTX koncem minulého roku, které mělo za následek značné ztráty pro mnoho obchodníků i dalších platforem, včetně BlockFi.

Profesionálním zákazníkům tak Binance může umožnit použít své bankovní vklady jako kolaterál pro obchodování s marží na spotových i derivátových trzích.

Prostředky uložené v bance by navíc mohly být investovány do fondů peněžního trhu, což klientům umožní získat úrok a kompenzovat náklady na půjčení kryptoměn od Binance při pákovém obchodování.

Podle nejmenovaných zdrojů je navrhované uspořádání stále v jednání a podléhá případným úpravám.

Burza Binance dříve také zvažovala nákup banky, aby se zajistila proti riziku ztráty poskytovatele bankovních služeb. Generální ředitel Binance Changpeng Zhao (CZ) připustil, že si kryptoburza s takovým nápadem pohrávala, ale uvedl, že to není tak jednoduché

Akvizice banky by byla omezena na jurisdikci této konkrétní země a stále by vyžadovala soulad s místními bankovními regulátory.

Skutečnost je mnohem složitější než koncept. Koupíte si jednu banku, ta funguje pouze v jedné zemi a ještě musíte jednat s bankovními regulátory dané země. Neznamená to, že si můžete koupit banku a dělat si, co chcete, dodal CZ.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Turisté mířící na Bali byli varování: Budeme s vámi tvrdě jednat, pokud provedete kryptotransakci, říká guvernér

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *