Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinová sázka skončila “spálením” milionu dolarů: Chtěl jsem vyslat vzkaz o stavu peněz, říká Balaji Srinivasan

„Právě jsem spálil milion dolarů, abych vám řekl, že tisknou biliony,” říká bývalý technologický ředitel Coinbase Balaji Srinivasan. Svou sázku vyrovnal o 45 dní dříve, ale zůstává přesvědčen, že „krize fiatu“ je nevyhnutelná.

 

Akciový trh stojí na prahu největšího krachu v dějinách a ekonomika vstoupí do recese, říká ekonom Henrik Zeberg

 

Svou prominentní sázku bývalý technologický ředitel Coinbase uzavřel „po vzájemné dohodě“ o 45 dní předem. Jako vyrovnání zaplatil Srinivasan pseudonymnímu uživateli Twitteru Jamesi Medlockovi 500 000 dolarů, dále věnoval 500 000 $ vývojářům Bitcoin Core a dalších 500 000 $ neziskové charitativní organizaci Give Directly.

Vyřešil jsem sázku předem a daroval jsem ještě více, než jsem slíbil, napsal Srinivasan na Twitteru.

Předmětem sázky mělo být, že Bitcoin dosáhne ceny milion dolarů. K tomu mělo dojít vlivem kolabujícího dolaru v důsledku hyperinflace.

Srinivasan k tomu dodal, že mu šlo o to, oslovit co nejvíce lidí a upozornit je na problémy peněz. Uvedl, že věří „ve veřejné blaho“ a občané se již nemohou spoléhat na veřejný sektor, „že nám řekne, když je něco špatně.“

Utratil jsem své vlastní peníze, abych vyslal prokazatelně nákladný signál, že s ekonomikou není něco v pořádku a že to nebude ‚měkké přistání,‘ jak Powell slibuje – ale něco mnohem horšího.

Tento vzkaz, který bývalého CTO Coinbase přišel na celkem 1,5 mil. dolarů, je varováním před hyperinflací, která má nakonec přijít a znehodonotit dolary.

Sázka ze 17. března vznikla po neshodě mezi Srinivasanem a pseudonymním uživatelem Twitteru Jamesem Medlockem. Medlock zpočátku tweetoval, že by se s někým vsadil o 1 milion dolarů, že americký dolar nevstoupí do žádného stavu hyperinflace.

Termínem vyhodnocení sázky měl být původně 17. červen. Bitcoin se aktuálně obchoduje přibližně 971 tisíc dolarů pod cílovou cenou na ceně 29 000 USD.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Tento stát utratil 5 % svého HDP na nákup bitcoinových těžařů: Bhútán je strůjcem nového skoku v akceptaci BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *