Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Tento stát utratil 5 % svého HDP na nákup bitcoinových těžařů: Bhútán je strůjcem nového skoku v akceptaci BTC

Přijetí Bitcoinu na úrovni států bylo dlouho považováno za pouhé blouznění hrstky ajťáků a nadšenců. Nyní tu máme státy, které přijaly Bitcoin jako měnu, a nejnověji také stát, který údajně ve velkém těží BTC: Bhútán.

 

Kryptoburza Poloniex zaplatí pokutu ve výši 7,6 milionu dolarů! Podle amerických úřadů opakovaně porušila sankce

 

Bhútán není jen maličkým státem ukrytým v majestátné Himálaji, ale nově také průkopníkem bitcoinové akceptace. Během několika posledních let administrativa Bhútánu tajně využila své zdroje k podpoře skrytého úsilí o těžbu bitcoinů.

Malebný národ, využívá své bohaté vodní elektrárny, které tvoří 30 % HDP, k elektrifikaci domácností téměř všech svých 800 000 obyvatel. Ještě zajímavější je, že v minulém roce utratil 5 % svého HDP na nákup zařízení na těžbu Bitcoinu.

Bhútán v úmyslu pohánět obrovské pole těžařských zařízení, zaměstnávat národní vodní elektrárny a provádět složité výpočty, aby zajistil odměny v bitcoinech. Tím se může připojit k Salvadoru jako jedna z prvních zemí, která těží kryptoměny.

Tajné zapojení Bhútánu do těžby bitcoinů doprovází zájem některých společností o spolupráci. Bitdeer, jeden z nejprominentnějších těžařů bitcoinů na světě, nedávno z veřejnil své pokračující diskuse týkající se přístupu ke 100 megawattům (MW) energie pro datové centrum pro těžbu bitcoinů v Bhútánu, jehož výstavba je plánována v tomto čtvrtletí.

Spolupráce s Bhútánem by zvýšila těžební kapacitu Bitdeeru zhruba o 12 % a doplnila by její datová centra ve Washingtonu, Texasu a Norsku.

Další v pořadí je Druk Holding & Investments, bhútánská státní holdingová společnost, která tajně nalila miliony dolarů do kryptoměnových aktiv, jak se ukázalo během insolvencí BlockFi a Celsius.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Exploit peněženky MetaMask není zdrojem masivního hacku Monahanové: Krádež 5 000 ETH za 10 mil. USD z OG účtů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *