Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

MicroStrategy říká, že může prodat nějaké bitcoiny! Společnost přestává zvládat splácet své dluhy z podnikání

Společnost MicroStrategy uvedla, že neočekává, že její podnikání v oblasti podnikového analytického softwaru vygeneruje dostatek hotovosti na četné dluhové závazky.

 

Bitcoinové velryby nashromáždily téměř 2 miliardy dolarů v BTC za 18 dní, akumulace Bitcoinu v tichosti pokračuje

 

MicroStrategy uvedla:

Máme jistinu splatnou při splatnosti našich dlouhodobých dluhových nástrojů v souhrnu 2,208 miliardy USD navíc k 2,4 milionu USD v kuponovém úroku splatném každé pololetí pro konvertibilní dluhopisy 2025, 15,3 milionu USD v kuponovém úroku splatném každé pololetí pro zajištěné dluhopisy 2028 a měsíčně splatných 0,1 milionu USD na jistině a úrocích souvisejících s naším dalším dlouhodobým zajištěným dluhem.

Platforma business intelligence uvedla, že její výnosy z podnikání na splácení závazků nebudou stačit. To znamená, že zvažuje různé možnosti financování dluhu, mezi které patří půjčování si oproti svým BTC. Společnost také říká, že by mohla vydat více kmenových akcií třídy A.

Kromě toho výslovně zmiňuje možnost přímého prodeje části jejích držeb Bitcoinu. Společnost po posledním nákupu, kdy během prvního čtvrtletí nakoupila 7 500 BTC, aktuálně vlastní rovných 140 tisíc bitcoinů.

Naposledy MicroStrategy prodávala menší množství BTC v prosinci 2022. V té době společnost uvedla, že prodala aktiva, aby získala daňové výhody.

Společnost se během několika posledních let stala doslova alternativní investicí do Bitcoinu. Řada investorů včetně institucí si nákupem akcií MSTR zajistilo nepřímou expozici BTC. Podle předsedy představenstva Michaela Saylora akcie společnosti od přijetí standardu BTC v roce 2020 vzrostly o 166 %, čímž překonaly ostatní aktiva, jako je zlato, Nasdaq či S&P 500…

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Akciový trh stojí na prahu největšího krachu v dějinách a ekonomika vstoupí do recese, říká ekonom Henrik Zeberg

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *