Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Poloniex zaplatí pokutu ve výši 7,6 milionu dolarů! Podle amerických úřadů opakovaně porušila sankce

Další kryptoměnová burza se dostala do problémů s regulátory či zákony Spojených států. Poloniex měl porušit sankce a po dohodě s americkou vládou zaplatí pokutu 7,6 milionu dolarů.

 

Digitální minimalismus berte jako odpočinkový sport pro zdraví, který odbourává přemíru odpadních aktivit

 

Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) ministerstva financí Spojených států oznámil, že kryptoměnová burza Poloniex souhlasila s vyrovnáním ve výši 7,6 milionu dolarů.

Poloniex se do křížku s americkými úřady dostal v souvislosti s údajně více než 65 000 zjevnými porušeními četných sankčních programů. Podle ministerstva tak umožnil uživatelům v sankcionovaných jurisdikcích provádět mezi lednem 2014 a listopadem 2019 obchody s digitálními aktivy v hodnotě více než 15 milionů dolarů

V oznámení z 1. května OFAC uvedl, že 7,6 milionu dolarů bude použito na urovnání občanského sporu společnosti Poloniex za údajné porušení amerických sankcí proti Krymu, Kubě, Íránu, Súdánu a Sýrii.

Problém měl nastat u uživatelů, kteří si na kryptoburze založili účty v době od jejího spuštění v lednu 2014 do doby, kdy v květnu 2015 zavedla program dodržování sankcí.

Ačkoli společnost Poloniex vynaložila úsilí na identifikaci a omezení účtů s vazbou na Írán, Kubu, Súdán, Krym a Sýrii v souladu se svým programem dodržování předpisů, někteří zákazníci, kteří se zjevně nacházejí v těchto jurisdikcích, nadále používali platformu Poloniex k zapojení do online transakcí s digitálními aktivy, stojí v oznámení.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Exploit peněženky MetaMask není zdrojem masivního hacku Monahanové: Krádež 5 000 ETH za 10 mil. USD z OG účtů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *