Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Evropský parlament přijímá jednotnou legislativu MiCA zaměřenou na kryptoměny, na řadě je Evropská rada

Bezprostředně po hlasování zpravodaj MiCA a člen Evropského parlamentu Stefan Verger nazval MiCA „milníkem pro odvětví kryptoaktiv.“

 

Příběh extrémního štěstí z kryptomarketu: On-chain data odhalují obchod se ziskem 454 083 % na memecoinu

 

Krypto regulační balíček původem z roku 2020 prošel 20. dubna schvalovacím procesem Evropského parlamentu. Legislativa se po odkladech posouvá směrem ke svému přijetí jako jednotná unijní legislativa pro kryptosektor.

Po dvojici odkladů provedl Evropský parlament konečné hlasování o zákonu o trzích krypto-aktiv, známém jako MiCA. Ustanovení, která byla poprvé představena v roce 2020, ještě potřebují schválení od Evropské rady.

Od MiCA si evropští tvůrci politik slibují především bezpečnost investorů a dále stanovení standardních předpisů a harmonizovaných pravidel pro kryptoaktiva na úrovni EU. V případě úspěchu a vychytání případným chyb by legislativa mohla poskytnout právní jistotu pro kryptoprůmysl a investory.

Nařízení ustanovuje pokyny pro provoz, strukturu a správu emitentů tokenů digitálních aktiv. Nabídne také pravidla týkající se transparentnosti a požadavků na zveřejňování při vydávání a obchodování kryptoměn.

Podle Chainalysis vstoupí ustanovení MiCA týkající se stablecoinů v platnost v červenci 2024, zatímco jiná, včetně těch, která se týkají poskytovatelů kryptoměnových služeb, začnou platit v lednu 2025.

400stránková regulace má i některá slabší místa a úskalí. Řada dalších oblastí pak pro změnu zcela chybí, včetně stakingu, DeFi a NFT.

Janet Ho, vedoucí politiky EU v Chainalysis, uvedla, že úspěch MiCA bude záviset na robustní zpětné vazbě a přepracování určitých částí dokumentace. Pak by Evropská Unie mohla nabídnout útočiště pro kryptoprůmysl utíkající z nepřívětivých jurisdikcí a mít z toho prospěch.

Joachim Schwerin, jeden z hlavních ekonomů v Evropské komisi, nedávno uvedl, že MiCA by (již v současné podobě) měla v budoucnu minimalizovat negativní důsledky incidentů, jako je platební neschopnost FTX.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Exploit peněženky MetaMask není zdrojem masivního hacku Monahanové: Krádež 5 000 ETH za 10 mil. USD z OG účtů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *