Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

HODL Bitcoinu v Maximech a Novnky Kryptoměn IOTA, ICON a OmiseGo (OMG)

V tomto článku si představíme některé novinky od kryptoměn IOTA, ICON a OmiseGO. Kromě toho si ukážeme výsledky průzkumu kryptoanalytické společnosti Coin Metrics. HODL Bitcoinu je na maximech a lidé hodlují Bitcoin jako nikdy dřív.

IOTA – Nová spolupráce

IOTA (MIOTA) od svého založení v roce 2015 uzavřela řadu cenných partnerství se společnostmi jako Volkswagen, Fujitsu, Telekom, Alyx , Primority a Samsung. Nyní má nové partnerství s STMicroelectronics, světovým lídrem v oblasti polovodičů. Cílem spolupráce je integrace Tangle a IoT (internetu věcí) od Ioty do systémů ST.

Alessandro Cremonesi z STMicroelectronics vysvětluje, že vývojáři mohou nyní pomocí otevřeného vývojového prostředí STM32 vytvářet cenné aplikace, které zahrnují funkce a schopnosti od kryptoměny IOTA. Tato spolupráce zřejmě urychlí proces integrace technologie IoT, což si lze představit jako komunikaci mezi chytrými zařízeními, jako jsou běžné domáci spotřebiče, ale i třeba auta atd.

Před časem jsme vás informovali o snaze Ioty o vyšší stupeň decentralizace. V článku věnovaném plánům na odstranění centralizovaného koordinátora (proces nazvali coordicide) byla mimo jiné zmínka o předpokládaném množnství připojených zařízení. Těch by podle některých odhadů mohlo být v roce 2025 asi 75 miliard.

Tip: Hodl nebo HODL? Co to znamená

ICON – Cukr a bič na stakující ICONisty

ICON představil nové aktualizace v tzv. “yellow paper” (česky – žlutý papír). Klíčem k dlouhodobé integritě je motivace. Ta je třeba k tomu, aby uzly a zapojené subjekty udržovaly bezpečnou síť. To zřejmě vedlo vývojáře Iconu k instalaci motivačního modelu pro hodlery a všechny držitele Iconu (ICONistsy).

Bude 22 volených zástupců, kteří mohou podávat přihlášky do září. Poté proběhnou volby. Volit bude moct každý držitel Iconu (už od 1 mince). Hodleři kryptoměny ICON tak následně začnou stakovat (získávat odměnu za držení – obdoba akciových dividend). Stake bude počítán dle počtu držených mincí a vyplácen z poplatků sítě, aby byla inflace co nejnižší. Teprve když poplatky nebudou stačit, tak se vytvoří nové mince.

ICON zvolil něco, co by se dalo vyjádřit jako metoda cukr a bič. Aby držitelé volili dobře, budou za to odměněni. Naopak, pokud by některý zástupce (tzv. P-Rep) neplnil své povinnosti, mohou být ti, kteří ho volili, penalizováni. Tím chtějí docílit toho, že uživatelé budou brát proces voleb vážně a budou hlasovat dobře.

OmiseGo – Investice od finančního giganta z Japonska

Mateřská společnost OmiseGo (OMG) a GO.Exchange – Omise Holdings oznámila investici od Nomura Holding. Nomura je finanční skupina se sídlem v Asii, která nabízí finanční služby institucionálním a individuálním klientům ve třiceti zemích.

Jun Hasegawa, generální ředitel skupiny Omise Holdings, vyjádřil svůj optimismus:

„Regulovaný svět financí je připraven přijmout finanční služby, otevřenou infrastrukturu a převratné technologie, které vyvíjíme.“

Přesná částka investice nebyla zveřejněna. Prostředky budou sloužit na pokračování vývoje a „další vlnu finančních inovací.” Jakýmsi heslem kryptoměny, postavené na blockchainu Etherea, OmiseGo je „Unbank the Banked,” což lze přeložit jako “odbankovat to, co je bankované.” Jinými slovy chtějí decentralizovat a “převrátit” tradiční finanční služby.

HODL na maximech

Podle průzkumu analytické společnosti Coin Metrics je nyní HODL Bitcoinu oblíbenější, než kdy dřív. Lidé se spoléhají na Bitcoin jako na udržitele hodnoty a hodlují. Celkový objem bitcoinů, které zůstaly bez pohybu během 6 měsíců až 2 let, dosáhl 21,6 procent celkové nabídky všech BTC. Je však třeba dodat, že do tohoto množství patří také mince, ke kterým byly ztraceny privátní klíče a jsou tak již nenávratně ztraceny.

Tip: HODL | Myslete dlouhodobě, jinak na Bitcoinu proděláte

Dlouhodobá chuť na HODL

HODL je v kurzu. A není to jen krátkodobý trend. Ve skutečnosti hodlerů Bitcoinu a množství mincí, které dohromady drží, roste neustále. A to již od vzniku Bitcoinu v roce 2009. Data však poukazují také na fakt, že Bitcoin je čím dál víc chápán jako investice. Hodleři jsou dlouhodobě na vzestupu.

Bitcoin jako platební nástroj zatím až tolik ne, ale o tom si už můžete více přečíst v tomto článku:

Bitcoinovej Kanál | Bitcoinem Nikdo Neplatí a Neplní Svůj Účel?

 

Zdroje:

https://decrypt.co/
https://btcmanager.com/
https://beincrypto.com/
https://cryptobriefing.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *