Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jeden ze tří podvodů se týká kryptoměn, říkají australské banky! Vyloučení celého odvětví ze svých služeb neplánují zrušit

Dva podvody ze tří se týkají fiat peněz, jeden ze tří pak kryptoměn. Na Australian Blockchain Week vysvětlili manažeři z velkých australských bank, proč zavedli omezení na platby na místní kryptoburzy.

 

Bývalí animátoři Pixar, Netflix a Marvel pracují na filmu, který financuje DAO a postavy jsou z NFT: The Rise of Blus: A Nouns Movie

 

Problémy australského kryptoměnového průmyslu s bankovnictvím budou pravděpodobně pokračovat, přičemž vláda a velké banky signalizují, že nemají v úmyslu začít poskytovat bankovní služby kryptoburzám a dalším podobným podnikům.

Instituce hovoří o podvodech a svém úmyslu, neustoupit proti podvodům, které se „dotýkají“ kryptoměn. Sophie Gilderová, výkonná ředitelka blockchainu a digitálních aktiv v Commonwealth Bank (CBA), objasnila omezení banky týkající se plateb kryptoměnami a poznamenala, že byla zavedena poté, co viděla alarmující míru podvodů.

Jeden ze tří dolarů, které jsou ošizeny od Australanů, se dotýká kryptoměn, jeden ze tří. Je to tedy největší páka, kterou máme, abychom snížili tento dopad na naše zákazníky, řekla.

Nigel Dobson, vedoucí portfolia bankovních služeb v ANZ, se odvolával na údaje z Australian Financial Crimes Exchange, které naznačují, že toto číslo může být ještě vyšší, a to 40 %.

Trevor Power, asistent australského ministra financí, uvedl, že dosavadní kroky přišly z vlastní „vůle“ bank, nikoli na základě regulatorních či zákonných podnětů.

Nicméně dodal, že jak banky, tak vláda sdílí názor, že podvody s kryptoměnami jsou v tuto chvíli „nepřijatelně vysoké.“ Kroky bank však podle Gilderové nejsou útokem na odvětví jako takové.

Není to specifické pro daný obor. Je to založeno na datech, vzorcích chování a identifi kaci špatných aktérů. Takže to už děláme s normálními bankovními účty. Takže tímto způsobem určitě existují paralely k práci, kterou již děláme, uvedla.

Podle australské komise pro hospodářskou soutěž a spotřebitele ztratili v roce 2022 Australané  221,3 milionu australských dolarů (148,3 milionu USD) v investičních podvodech, kde byly jako platební metoda použity kryptoměny – což je masivní nárůst o 162,4 % od roku 2021.

Navzdory těmto údajům se kroky setkávají s kritikou zákazníků kryptoburz a fanoušků kryptoměn. Banky navíc neuvedly, jaká část podvodů s kryptoměnami se přímo dotýkala interakce s legitimními kryptoburzami namísto různých nelegitimních investičních nabídek a pokoutných stránek. Ty přitom může vyřezení kryptoburz paradoxně spíše posílit.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

MMF “nezakáže” kryptoměny; Údaje účtů ChatGPT na dark webu; BTC ETF v Nizozemí; Binance končí v Belgii: Kryptozprávy

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *