Sobota, 4 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pozor další podvod: Hardwarová peněženka Trezor varuje uživatele před novým phishingovým útokem

Další phishingový útok se snaží ukrást krypto uživatelů. Tentokrát cílí na vlastníky hardwarové peněženky Trezor, které se snaží přimět, aby zadali svou frázi pro obnovení na falešné stránce Trezoru.

 

Polygon uvedl decentralizované řešení ID s nulovými znalostmi poháněné ZK proofs

 

Trezor varuje před phishingem

Česká hardwarová peněženka Trezor na Twitteru varuje před dalším podvodem, který cílí na uživatele kryptoměn. Tentokrát se jedná o phishingový útok s cílem okrást jedince, kteří si kvůli bezpečnosti svých digitálních měn pořídili hardwarovou peněženku.

Ani takové zařízení vlastníky kryptoměn neochrání, pokud se sami nenaučí dodržovat bezpečnostní zásady. Jakoukoli výzvu k zadání svých privátních klíčů, seedů či dalších citlivých údajů by uživatelé kryptoměn měli považovat za scam a jako k podvodu se k ní stavět až do případného momentu, kdy se takové podezření zcela vyvrátí.

Trezor uvedl:

Pozor na aktivní phishingový podvod!

Útočníci kontaktují oběti prostřednictvím telefonátu, SMS a/nebo e-mailu a tvrdí, že došlo k narušení bezpečnosti nebo podezřelé aktivitě na jejich účtu Trezor.

➡️ Tyto zprávy ignorujte, protože nepocházejí od společnosti Trezor.

Společnost přidala také obrázek takové podvodné zprávy, kterou podvodníci rozesílají svým budoucím obětem.

 

Poslední phishingový útok proti zákazníkům Trezor byl údajně spuštěn 27. února. Uživatelé byli podvodnou zprávou či telefonátem přesměrováni na doménu s žádostí o zadání jejich obnovovacího seedu. Podvod klame dokonale vytvořeným falešným webem Trezor, který vyzve uživatele, aby začali “zabezpečovat své peněženky” kliknutím na tlačítko „Start.“

Zadání obnovovací fráze do podobných webů je okamžitou cestou ke ztrátě digitálních měn. Jakmile jsou soukromé klíče odcizeny, držby kryptoměn již nepatří jejich původnímu vlastníkovi. K podobným podvodům přitom dochází neustále a nejde tak zdaleka o první útok tohoto typu.

V roce 2020 utrpěla konkurenční hardwarová peněženka Ledger masivní únik dat, po kterém následovala masivní phishingová kampaň zahrnující bombardování zákazníků Ledgeru podvodnými e-maily.

 

Dokonce i Bitcoin zbledne ve srovnání s těmito novými investicemi, říká miliardář Chamath Palihapitya

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *