Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC podává žalobu na bývalé propagátory Ponzi schéma Bitconnect

Komise pro cenné papíry (SEC) podala občanskoprávní žalobu na pět lidí spojených s propagací známého Ponzi jménem BitConnect.

Propagátoři slavného Ponzi čelí dalšímu trestu

Bitconnect (BCC) byla kryptoměna spojená s ledning programem s vysokým výnosem, která později vešla ve známost jako jeden z nejúspěšnějších a neznámějších Ponzi schémat v historii kryptoměn.

Bitconnect poprvé debutoval v roce 2016 a uzavřel svou primární půjčovací platformu počátkem roku 2018 uprostřed obvinění z podvodu a varování ze strany regulačních orgánů. V roce 2019 veřejně vyhledala potenciální oběti Ponzi schéma FBI.

Nyní SEC obvinila Trevona Browna, Craiga Granta, Ryana Maasena a Michaela Nobla, aby zodpovídali za jejich údajnou reklamu lending platformy. Pátým obviněným je Joshua Jeppesen, který čelí žalobě za údajnou roli prostředníka mezi BitConnectem a jeho promotéry. Jeppesen představoval BitConnect na akcích. 

Obvinění! Ne však za podvod, ale za „cenné papíry”

Regulátor tvrdí, že „plending program“ platformy představoval nabídku neregistrovaných cenných papírů v hodnotě 2 miliard dolarů, protože společnost nebyla registrovaným makléřem-dealerem. Pět obviněných propagátorů tak paradoxně nečelí obvinění za propagaci podvodu či Ponzi, ale za propagaci neregistrovaných cenných papírů.

Podle komise SEC získávali provize za videa na YouTube, která propagovala jejich úspěch pomocí platformy k získávání finančních prostředků pro investory.

„Žaloba komise SEC obviňuje obžalované promotéry z porušení registračních ustanovení federálních zákonů o cenných papírech a Jeppesena z napomáhání neregistrované nabídce a prodeji cenných papírů společnosti BitConnect,“

uvedl regulátor.

Žaloba byla podána u okresního soudu Spojených států pro jižní obvod New Yorku.

„Tvrdíme, že tito obžalovaní nezákonně prodali neregistrované cenné papíry digitálních aktiv aktivním propagováním půjčovacího programu BitConnect drobným investorům,“ uvedla ve svém prohlášení Lara Shalov Mehraban, regionální ředitelka regionální kanceláře SEC v New Yorku. „Budeme se snažit přivést k odpovědnosti ty, kteří nelegálně profitují z využití zájmu veřejnosti o digitální aktiva.“

 

Trevon James – bývalý propagátor BitConnect a jedna šílená predikce navíc!

Možná Největší Exit Scam v Historii Kryptoměn – Plus Token přesáhl 3 mld. $

SEC komisařka Hester “Kryptomáma” Peirce: Doufám, že SEC přijme další kroky k zajištění větší regulační jasnosti

Svoboda stále není samozřejmostí! Na začátku třetího tisíciletí [Komentář]

Zásahy do těžby se stupňují – Čína hrozí těžařům sociálním vyloučením; Írán těžbu zakázal do konce léta: Příběhy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *