Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Silná bouře tvrdě zasáhne komerční nemovitosti a finanční systém USA: Ekonom Peter St Onge varuje před katastrofou

Slábnoucí sektor komerčních nemovitostí by podle ekonoma Petera St Onge mohl být pro finanční systém USA kanárkem v uhelném dole.

 

Tornado Cash je po zničujícím útoku téměř bez naděje na záchranu! Útočník převzal kontrolu nad řízením DAO

Realitní firmy by mohly narazit na ekonomické ochlazení a splasknutí bubliny na realitním trhu. To by mohlo potenciálně zničit spoustu realitních firem, které jsou zadlužené, říká Peter St Onge.

Americké banky budou muset draze zaplatit za úpadek amerického města, pokud se ochladí poptávka po prvotřídních městských nemovitostech, tvrdí St Onge a dále říká:

Nyní jsme svědky hromadného vymírání špatně řízených společností a realitních projektů, když peníze nejsou moc zadarmo, díky zvýšení sazeb Fedu. Ve skutečnosti základní sazba – to je úroková sazba nabízená těm nejlepším společnostem – aktuálně běží na 8,25 %. To je nárůst z 3,25 % platných převážnou část posledních 15 let. Máme však ekonomiku, která se rozrostla z levných peněz a s těmi levnými penězi je konec.

To vše s přidaným bonusem, že mnohá z amerických měst (85 % Američanů žije ve městech nebo na předměstích) se setkává s takovou kriminalitou, kvalitou života a regulačním a daňovým obtěžováním, že společnosti buď prchají, nebo rovnou zavírají.

Navíc nový trend práce na dálku, který dorazil po covidu, vede k útěku milionů pracovníků z měst, říká analytik.

Podle St Onge by kombinace krvácejících státních dluhopisů, rostoucích úrokových sazeb a masivního množství špatných úvěrů usazených v regionálních bankách mohla být dokonalou bouří, která spustí velký ekonomický dopad.

Analytik varuje, že skutečný rozsah problému se ještě plně neprojevil. Zatím to byly jen problémy s dluhopisy, protože banky mají aktiva s 2 nebo 2,5% úrokem, zatímco jejich dluh nyní stojí okolo 5 %. Uvedl:

Ale ve skutečnosti je asi 43 % regionálních bankovních úvěrů v komerčních nemovitostech. Na to se specializují, protože znají místní oblast, přičemž 40 % z toho je v kancelářských prostorách. Přímo v hledáčku.

V součtu dostáváme rozsudek smrti pro regionální banky, který by se vzhledem k rozsahu bubliny mohl rozšířit do celého finančního systému, protože vyšší sazby zabíjejí podniky, které přestanou platit nájem, což vytvoří další tlak na nemovitosti z platební neschopnosti spotřebitelů, dodal.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Šťastný Bitcoin Pizza Day! Dnes je tomu 13 let od první známé bitcoinové transakce: Nákup 2 pizz za 10 000 BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *